Dźwignia tylnego hamulca - WR400F

Kategoria: GarażDźwignia tylnego hamulcaJim
2010-05-07, 08:38
Wyskoczyłem sobie wczoraj na dwie godzinki polatać po deszczu. Ogólnie wszystko fajnie poza tym, że urwałem dźignię tylnego hamulca, a dokładniej ukręciłem śrubę, na której owa dźwignia jest zamontowana. Tak to wygląda:
Oczywiście na zdjęciu jest jakieś 80% śruby - reszta została w ramie No i mój problem jest podwójny. Po pierwsze nie mam śruby, więc jeśli ktoś z Was takową posiada i chciałby ją sprzedać a mieszka w okolicach W-wy i Piaseczna to proszę o PW. Druga sprawa to końcówka śruby w ramie. Czy jedynym sposobem na wyjęcie takiej śruby jest nawiercenie otworu i wkręcenie śruby do środka? Nietsety nie mam gwintownika, więc jestem ciekaw czy jest jakieś inne rozwiązanie (chciaż logika podpowiada, że nie ma ).

Będę wdzięczny za pilne odpowiedzi, bo muszę to zrobić do niedzieli
Pablo
2010-05-07, 10:38
Aby wykręcić urwana śrubę musisz ja nawiercić i użyć czegoś takiego. 

http://www.beta24.pl/narz...j-cieplnie.html

Beta jest droga możesz kupić cos duzo tańszego. Robota jest prosta tak jak na tym filmiku od 1.30

Ja kiedyś użyłem takich ale zaznaczam ze sa jednorazowe
http://www.narzedzia4u.pl...mm-topex-14a110
Jim
2010-05-07, 12:31
Dzięki Pablo, nawet jednorazówka się przyda - tak więc ten problem z głowy. Gorzej jest z tą śrubą. Dzwoniłem do wszystkich dilerów Yamahy i nikt jej nie ma (mogą sprowadzić w przyszłym togodniu, ale to trochę późno). 


Jak znacie jakieś miejsca do których warto jeszcze przekręcić to piszcie śmiało

Co prawda kiedyś już startowałem bez hamucla, ale mimo wszystko wolałbym mieć sprzęt w 100% sprawny
Pablo
2010-05-07, 12:37
a Olki nie maja czegoś co by pasowało?


Jeśli nie znajdziesz to może przewiercić pozostałość po śrubie ( to na czym wisi dźwignia) na wylot i sunąc śrubę o gwincie takim jak jest w ramie lub obciąć pozostałości po urwanym gwincie i dospawać nowa.

Przewiercenie na wylot i wsadzenie nowej śruby chyba jest bezpieczniejsze.

[ Dodano: 2010-05-07, 12:39 ]
samson
2010-05-07, 15:36
Taką śrubę na miejscu będą pewnie mieli Kędzierscy - kontakt motox.com.pl zakładka zawodnicy. Jimu nie kupuj tych wykrętaków jednorazowych. Urwie Ci się taki w śrubie i podwójny problem będzie.
Jim
2010-05-07, 16:02
Kurczę Kędzierscy też nie mają     Będę musiał coś kombinować tylko warunków za bardzo nie ma
Prezeskorek
2010-05-18, 22:55
JA bym oddał to na twoim miejscu do jakiegoś pobliskiego tokaża skoro taki z tym problem, tylko żeby wykożystał jakiś miękki materiał, przypuszczam żę to dla dobrego tokaża to jakieś 2 godzinki pracy zapłacisz pewnie z 30 pln.

Co do śruby w ramie to sprawdz czy kawałek nie wystaje z drugiej strony gwintu bo jeżeli tak to może ją złapiesz pożądnymi obcęgami lub nawet nadetnij przez środek pod śrubokręt płaski i może uda ci się wykręcić .poza tym jak dobre wiertło dobierzesz to resztki sruby przy rozwiercaniu same ci wypadną.
Pzdr.


Podobne tematy: