Śrubka w nawiewie - jak ją wydobyć? :)

Kategoria: AccentŚrubka w nawiewieChrissMat
2010-06-09, 22:52
Witajcie koleżanki i koledzy!


Zacząłem się ostatnio znowu bawić i majstrować przy moim autku, zdjąłem panel przedni na którym zamontowane są przyciski do halogenów, podgrzewania tylnej szyby, kieszeń radia, pokrętła od ogrzewania i zegarek, aby pociągnąć kable do wzmacniacza. Coś mnie podkusiło aby odkręcić i przeczyścić zegarek.

Odkręciłem zegarek no i się zaczęło. Jedna ze śrubek wpadła mi do wewnętrznej komory nawiewu. Wyobraźcie sobie tysiące kilometrów i zakrętów, pokonywanych z dźwiękiem przewalającej się śrubki z lewej strony na prawą. Nie mogę jej wyciągnąć ani łamanym uchwytem z magnesem, ani poprzez otworzenie danej komory bez wyciągania całej deski rozdzielczej. Próbowałem również wcisnąć rękę przez lewy i prawy nawiew ale nie dało rady.

W związku z tym mam pytanko - jak to ustrojstwo stamtąd wydobyć?

Każde nowe rozwiązanie na wagę złota!

Pozdrawiam!
Lookas
2010-06-09, 23:02
to zostaje chyba demontaz nawiewu (chyba to cala deska bedzie do demontazu) albo probuj dalej magenesem
ChrissMat
2010-06-09, 23:10
Znajomy podsunął mi pomysł, aby kawałek magnesu najlepiej rozwierconego albo takiego "z dziurką" przywiązać sznurkiem i wrzucić przez nawie do komory i pojeździć trochę z tym aby magnes znalazł śrubkę. Ale problem w tym iż nie posiadam takiego kawałka magnesu.
doman76
2010-06-09, 23:29
Jeśli masz klime to za schowkiem powinieneś mieć filtr przeciwpyłkowy, możesz tamtędy spróbować, fajne magnesy są w dyskach hdd do kompa, akurat z taką dziurką, możesz spróbować kupić jakiś uszkodzony, może ktoś ze znajomych ma.., ja bym nie tyle sznurek do drut zaproponował
Gordinho
2010-06-10, 10:24
 	  			  
ja bym nie tyle sznurek do drut zaproponowałA moim zdaniem sznurek rzeczywiście będzie lepszy, pozwoli magnesowi na swobodne przemieszczanie się. Chyba że miękki drut miedziany, ale mocny żeby się nie przerwał
ChrissMat
2010-06-10, 10:56
No niestety mój hultaj nie ma ani klimy, ani filtru kabinowego. Wyjąłem schowek i sprawdzałem czy jest jakaś możliwość otworzenia tunelu ale takiej możliwości, jak wcześniej wspomniałem bez wyjęcia deski rozdzielczej nie ma.
kpawel
2010-06-10, 11:11
Koledzy zapomnieliście o nagrzewnicy powietrza przez którą przepływa całe powietrze (po środku deski rozdzielczej) , więc na niej prawdopodobnie zatrzymała się śrubka.
ChrissMat
2010-06-10, 11:16
Nie, właśnie dziwnym trafem nie wpadła do nagrzewnicy bo podczas skręcania, przelatuje przez cały tunel od lewego do prawego nawiewu. Gdyby wpadła do nagrzewnicy, prawdopodobnie zatrzymała by się na dnie w jakiejś szczelinie i nie było by problemu.


Podobne tematy: