Alarm "wyje" bez powodu - czy jest możliwy reset a

Kategoria: AccentAlarm "wyje" bez powoduspychoo
2009-01-18, 20:28
Od jakiegoś czasu mój accent dziwnie zachowuje się przy zamykaniu "z pilota" - raz na kilka zamknięć zaraz po krótkim sygnale ni z tego ni z owego zaczyna wyć po czym po 2 sekundach wycie ustaje (tak jakby było zduszone).

To wycie jest upierdliwe, szczególnie gdy w nocy zamykam samochód i budzę sąsiadów Na razie jakoś sobie poradziłem wyłączając syrenę alarmu - ale nie po to mam alarm żeby był wyłączony.
Alarm jest chyba fabryczny, tzn był w samochodzie od nowości - nie wiem czy hyundai miał swoje alarmy fabryczne czy coś dokładał.
Czy miał ktoś z Was podobny problem ? Czy da się jakoś "zresetować" alarm?
kml
2009-01-18, 20:47
spychoo, stawiam 99% ze alarm był dokładany. Odezwij się do mnie na PW to Ci powiem gdzie masz szukać centralki to sobie obejrzysz co tam masz i ew będziesz sie zastanawiać co dalej. Może się coś rozprogramowało albo po prostu alarm zaczyna świrować. Swego czasu sam myślałem o zmianie alaramu a okazało się, że zdechły siłowniki, i w wAw koszt takiej operacji to ok 450 PLN i alarm ( o ile mnie pamięć nie myli ale ręki sobie za to uciąć nie dam ) Rozmawiałem, ze specem i powiedział, że nie da się zmienić samej centralki tylko trzeba robić "wszystko, bo są inne wtyczki"
spychoo
2009-01-18, 21:00
Przejrzałem faktury od dilera i alarm faktycznie był dokładany. Z faktury wynika że to alarm TOP SAFE - nie wiem tylko jaki model. Co ciekawe znalazłem też gdzieś na necie opis alarmów TOP SAFE 30 i TOP SAFE 20, w opisie funkcji alarmów stoi tam między innymi:


"18.Test baterii – nadmierne rozładowanie baterii sygnalizowane jest załączeniem syreny na czas 3 sek. w chwili uzbrajania autoalarm"

Czyli dokładnie to co jest u mnie. Jesteśmy więc chyba w domu. Teraz pozostaje problem co ro za baterie i jak je naładować lub wymienić? Gdzie się znajdują.
kml
2009-01-18, 21:11
 	  			  
Czyli dokładnie to co jest u mnie. Jesteśmy więc chyba w domu. Teraz pozostaje problem co ro za baterie i jak je naładować lub wymienić? Gdzie się znajdują.Może to baterie zapasowe w syrenie? Nie znam sie zupełnie na alarmach, ale do tej pory nie widzialem baterii podtrzymującej centralkę ale może coś takiego jest. Poszukaj producenta i zadzwoń do nich, pewnie pomoga ;)
doman76
2009-01-18, 21:24
Ja obstawiam baterie w pilocie.  Wymieniales kiedys? Najlepiej sproboj uzyc drugiego pilota zeby sie upewnic ;)


Podobne tematy: