Accent 200, 1.3 - odglosy sprzegla na luzie

Kategoria: AccentAccent 200, 1.3maclun
2008-12-16, 14:12
Witam,


Moj problem polega na tym ze na luzie z silnika sie wydobywa niepokojacy dzwiek. Z tego co wyczytalem na forum to moze byc lozysko wyciskowe lub dociskowe. Tyle ze w innym watku znalazlem ze ktos mial ten problem na wcisnietym pedale sprzegla. U mnie jest na odwrot, gdy auto jest na luzie.

Dodam jeszcze ze czasami biegi ciezko wchodza. Czasami musze wysprzeglic przed wrzuceniem biegu.

Czy to jednoznacznie oznacza lozysko? czy moze skrzynie biegow?
Czy jest to grozny problem? tzn czy przejezdze z tym do kwietnia/maja?

Jeszcze mam jedno pytanie, odnosnie samej pracy pedalu sprzegla. W moim autku sprzeglo bierze blisko podlogi, czy to normlanie w hydrauliczynm sprzegle? Z tego co mi wiadomo to sprzeglo bylo swiezo wymieniane i jest odpowietrzone.

Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Maciej
Erebus
2008-12-16, 20:06
To co opisujesz to typowe objawy konania sprzęgła. Miałem podobnie i musiałem wymienić kompletne sprzęgło - choć na początku wymieniłem tylko i łożysko,wodzik(choinkę) i też na trochę pomogło ( około roku). 


O skrzynię biegów w accencie trzeba bardzo dbać bo jest strasznie delikatna i nie wiele jej trzeba do usterki - a wymiana jest raczej kosztowna. Z doświadczenia - raz do roku po zimie warto w niej zmieniać olej.
Pozdrawiam

Paweł
Jarek
2008-12-16, 20:27
 	  			  
raz do roku po zimie warto w niej zmieniać olej.


Olej należy wymieniać przed zimą
kczech
2008-12-16, 22:02
sprzeglo sie konczy ............ a to ze slychac lozysko jak pedal nie jest wcisniety to jeszcze oznacza ze cos tam pojezdzisz bo gdyby bylo je slychac na wcisnietym pedale to koniec sprzegla z dnia na dzien


Podobne tematy: