Nowy nabytek WFM OSA - szukam serwisówki i innych info.

Kategoria: All MotoNowy nabytek WFM OSAanser
2007-06-18, 13:11
  Cześć,

Chłopaki, pochwalę się Wam, że nabyłem kultowy polski skuter WFM OSA. Siedziałem trochę na necie i szukałem informacjo o motorze, ale przyznam, że nie idzie mi najlepiej . Mam prośbę, jeśli ktoś zna linki do stron z materiałami typu "serwisówka", lub katalog częsci, to byłbym baaardzo wdzięczny . Nie chcę zepsuć jej bardziej, niż jest, i każda fachowa pomoc z Waszej strony będzie odzwierciedlona w postaci dobrze pracującego motoru. Mam nadzieję, że wspólnie ją ożywimy.
Pozdrawiam,
Andrzej
patrysław
2007-06-26, 11:22
  Tu masz katalog cześci . Niewiele tam jest oryginałów ale zawsze coś. 


http://www.agmot.pl/sklep.php?k=64

A propo OSY rok temu jeszcze ją miałem , poszła za 200 zł + kółka do wózka
anser
2007-06-28, 11:52
  Dziękuję za pomoc. Na pewno przyda mi się przy składaniu motoru. Zabieram się za malowanie i szpachlę oblachowania, prysnę ramę i rozejrzę się za oponą, bo jest wypruta. Instalacja elektryczna też jest do roboty, brakuje zespołu przeniesienia napędu (brak zabieraka i zębatek). A tak na marginesie powiem, że jest bardzo ciekawym motorem. Dużo pracy jeszcze przede mną ale bardzo chciałbym się przewieźć jeszcze tego roku.

Pozdrawiam,
patrysław
2007-06-28, 20:15
  Szkoda ze nie kupiłes tego moto sezon temu . Miałem wszystkie te czesci które napisałes i prawie cały motor. no ale szkoda. powodzeniania w ożywianiu OSY !!!
anser
2007-06-29, 13:31
  Cóż,

Wtedy nawet nie myślałem o OSIE. To że ją mam to okazja i przypadek. Tym bardziej się cieszę, że ją kupiłem, bo moim pierwszym marzeniem o motorze była WSK, którą przyjechał do mnie mój kolega. Osa ma właśnie cechy SHL'ki, WFM i WSK - dobre, miękkie zawieszenie, elastyczny silnik, no i jest jedynym polskim skuterem. Z resztą jakoś lubię starsze motocykle, moja MZ też jest starsza ode mnie . Jeszcze raz dziękuję ci, patrysław, za poświęcony czas. Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej
Janosik
2007-06-29, 15:34
  Witaj 

taaaaa jako jedyny Polski skuter szkoda że czasu PRL-u nie dały rozwinąc się Polskiej motoryzacji................. i to wszystko za sprawą komunistów ........
anser
2007-07-02, 08:47
  Cześć,

Pozdrawiam Cię, szlachetny Harnasiu . Masz rację co do polskiej motoryzacji czasów PRL, ale spójrz, może dzięki tym zawirowaniom jest teraz niepowtarzalna szansa na jazdę motocyklami, które mają swój własny, niepowtarzalny charakter. Mam tu na myśli modele motocykli MZ ze wszystkich momentów starej epoki, oraz produkty polskiej myśli technicznej, między innymi OSY (inne marki również).
Oleśnica pozdrawia miasto Kopernika.
Janosik
2007-07-02, 10:33
  Witam bardzo serdecznie Ansera jeśli chodzi o Polską myśl techniczną to była bardzo dobra w okresie między wojennym gdzie nia niemcy ani ruskie nie rządziły nami..... wtedy powstawały motocykle typu "Sokół" i wiele samochodów........przyszedł czas wojny niemcy i ruskie wszystko rozkradły i zniszczyli zabijają rówenież polskich konstruktorów...... przyszedł czas komunty iiiiiiiii powstało zaledwie kilka Polskich samochodów Żuk nysa syrena tarpan jelcz i star motocykle junak shl wfm wsk no i romeciki i komary...........a dlaczego tak mało bo zakichany rusek wszystkiego zabraniał widzieliście może na wikidedi prototyp syreny 110????? kto nie widział niech żałuje.......szlak mnie trafia jak widze co Polacy mogli wyprodukować a co ruski z nami zrobiły gdzyby nie komuna liczyli byśmy się jak niemcy albo włochy francja......

Pozdrawiam serdecznie Oleśnice z Grodu Kopernikańskiego........:)
anser
2007-07-02, 11:58
  Odwzajemniam powitanie, Janosiku,

Tak, to prawda, że Kraj Rad zabronił nam produkować motocykle o pojemności większej niż 250 - 350 cm3. Wychodzili z założenia, że tylko Oni mogą produkować ciężkie motocykle. Przejrzałem w tej chwili artykuł o Syrenie i... zamurowało mnie. Wiedziałem, że miała pracować na 4-taktowym silniku, ale linia nadwozia to rewelacja jak na tamte czasy. Albo Syrena Sport, istna bajka. Popieram Cię, gdyby nie ruski, mięlibyśmy dzisiaj pewnie piękną historię polskiej motoryzacji, a Polska mogłaby konkurować z innymi krajami pod tym względem. Jak pomyślę o tym co moglibyśmy mieć, a straciliśmy przez głupotę władz, żal serce ściska .
Serdecznie pozdrawiam,
Andrzej


Podobne tematy: