Uchwyt na rowery do E46

Kategoria: AutoKazusyeksploatacja ogółemmarek 318i
2010-03-18, 16:53
Chciałbym kupić uchwyt na rowery na klapę bagażnika do 318i sedan 2002.Proszę o radę jaki?
ludek
2010-03-18, 19:58
Nie polecam. Jest to najgorsze rozwiązanie ze wszystkich możliwych;


-najmniej stabilne (kombinowane mocowanie paskami itd.)
-najmniej ekonomiczne -testy pokazały, że rowery przewożone w ten sposób (w poprzek na tylnej klapie) stawiają największy opór areodynamiczny (sporo większy niż na bagażniku na haku holowniczym, czy tradycyjnie na dachu)

Najlepszym, najbardziej stabilnym, najwygodniejszym ale i najdroższym rozwiązaniem jest bagażnik na hak.
Następnie polecam tradycyjny system dachowy dobrego producenta.

Ja wybrałem II opcję: kupiłem używane oryginalne belki BMW, ponieważ zapewniają stabilny montaż na samochodzie wykluczając możliwość uszkodzenia auta.
Do tego dwa topowe aluminiowe uchwuty rowerowe THULE'a, które potrzebowały jedynie dokupienia adapterów -"wsówek" - pasujących do szerokich szczelin w belkach BMW (kolejne rozwiązanie zapewniające solidność montażu).

Stabilny zestaw, wygodna obsługa, szybki montaż, nic się nie chwieje, nie szoruje, nie rysuje lakieru, nie powoduje wgnieceń w karoserii itd.
Do tego dysponuje się bazą do innych rozwiązań transportowych: boksy, kufry, platformy itp.
Ja np. na samych belkach co roku przewożę choinkę.

Dodatkowo nowoczesne uchwyty mają zamki, a belki są nie do ściągnięcia bez otwarcia drzwi, więc można spokojnie założyć jeden rower pod blokiem, a następnie udać się do piwnicy/schowka/mieszkania po drugi bez obawy, że po powrocie nie będzie tego pierwszego lub pozostawić sam bagażnik na noc/noce na samochodzie -też nie powinien zniknąc.


Podobne tematy: