[ E36] wymiana filtrów i świec - jakie?

Kategoria: AutoKazusyeksploatacja ogółem[ E36] wymiana filtrów i świecjimmy86
2009-07-27, 22:26
Witam. Zamierzam wymienić wszystkie te filtry oraz świece w mojej dopiero co zakupionej bmw  . Znalazłem na allegro takie oto filtry: 

filtr powietrza
filtr kabinowy
Czy te filtry będą ok? Czy ma jakieś duże znaczenie jaka to będzie firma? Bo np. znalazłem filtr kabinowy Knechta za 66zł, a ten z linka jest dużo tańszy. Czy będzie jakaś różnica? Bo jeśli nie to po co przepłacać.

Nie wiem jaki wybrać filtr paliwa. Możecie coś doradzić? To samo tyczy się świec.
slav
2009-07-27, 23:01
Nie oszczędzaj za bardzo na podstawowych materiałach eksploatacyjnych - bo to się zemści na Tobie i Twoim aucie.  Te filtry są jakieś "noname" - nie inwestuj w takie rzeczy    

Poszukaj dobrze - na tym forum możesz dostać poradę co warto i możesz kupić te rzeczy.
viperstr
2009-07-27, 23:36
Filtry to chyba najlepiej kupić polskiego Filtrona, może niezbyt tanie w porównaniu z "no name" ale za to pewne. Albo Topran jeśli chce Ci się poszukać, a jeszcze lepiej wkładke K&N z tym że to kosz ok.150zł ale to nie jednorazówka, później tylko przemywasz i smarujesz go (płynami K&N dostępnymi na allegro za ok 40zł). A co do świec to ja używam NGK i pewnie większość ludzi na tym forum z benzynowymi silnikami. Albo Bosch... z tym że wg mnie lepiej dać kilka zł więcej i nabyć 2 - elektrodowe...
130rapid
2009-07-30, 21:32
Filtrona sobie odpuść. Notują zbyt wiele wpadek jakościowych na ogół produkcji. :/

Szkoda, bo chętnie bym wspierał polskie firmy. (Co robię, jeśli firma sobie zasługuje. Do silnika FSO wkręcam filtr oleju PZL-Sędziszów).

Stożkowym mówimy nie.

Primo - nawet markowe filtry stożkowe nie dają tej skuteczności filtracji, co tradycyjne. Coś za coś. Mniejszy opór przepływu, to słabsza filtracja.

Secundo - montowanie stożkowca w komorze silnika - bez zapewnienia mu zasilania chłodnym powietrzem - jest bezsensowne. W upalne dni filtr stożkowy spowoduje SPADEK mocy. Z prozaicznego powodu: gorące powietrze zawiera mniej tlenu na jednostkę objętości Mniej tlenu, to mniej mocy

Jeżeli chcesz koniecznie oszczędzać, to ostatecznie na przeciwpyłkowym.
Najbardziej dokuczliwa konsekwencja kupienia taniego filtra, to zapewne nie będzie on miał tak dobrej przewiewności jak markowy.

Uważaj skąd kupujesz świece NGK. Muszą pochodzić z pewnego źródła (najlepiej duża, renomowana hurtownia motoryzacyjna). Na rynku roi się od ich podróbek Made in China.

Nie ma cudów, nie kupisz oryginalnej świecy NGK za 8-10 zł / sztuka.
viperstr
2009-07-31, 01:25
p.s. wkładka K&N to nie stożek... jest montowana jak wiadomo w przepływomierzu więc nie wiem o jakim odseparowaniu tu mowa...chyba lekka gafa. Poza tym wkładki sa robione inaczej jak filtry, więcej warstw fitrujących i nie przenikają przez niego takie syfy jak przez zwykły stożek


a co do filtrona, pierwsze słysze. Masa znajomych ich używa z mechanikami włącznie, mam znajomego w fabryce i też się nie pochwalił także nie wiem skąd takie informacje.

Ale cóż....od tego jest forum


Podobne tematy: