Chcę kupić BMW 318i z 2008/2009 r. - na co zwrócić uwagę itp

Kategoria: AutoKazusyeksploatacja ogółemChcę kupić BMW 318i z 2008/2009 r.bella81
2010-06-05, 14:09
Witam,


Od zawsze marzyłam o posiadaniu własnej BMW. Moje marzenie wkrótce może się spełnić, ale nie chciałabym się rozczarować dlatego piszę tutaj. Przyznam, że 318 urzekła mnie swoim pięknem i gracją Chcę kupić autko w miarę nowe, gdyż zależy mi na tym, aby ograniczyć wizyty w serwisie do absolutnego minimum, niestety na nówkę nie śmiganą mnie nie stać. Mam kilka pytań z tym związanych i będę wdzięczna za obiektywne opinie:

1. Czy warto, dysponując funduszami rzędu 80-90k kupować 318i?
2. Czy to autko (ok. 140 km) zapewnia z jednej strony w miarę dynamiczną jazdę, a z drugiej jest stosunkowo ekonomiczne pod względem spalania?
3. Jak sprawuje się w dłuższym okresie eksploatacji (będę nim jeździć dobrych "parę" latek)?
4. Jakie elementy najczęściej się psują?
5. Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego auta?
6. Gdzie w Warszawie mogłabym sprawdzić taki samochód (szukam warsztatu, gdzie ludzie znają się na tej marce i mogliby mi dokładnie sprawdzić, czy auto faktycznie jest "igłą", czy przyjechało do naszego kraju na lawecie)?
7. Jak wyglądają koszty eksploatacji (serwisowanie, przeglądy, etc - teraz jeżdżę peugotem 206 i nie chciałabym doznać szoku cenowego dlatego wolę się przygotować:))?
8. Opinie o ASO BMW w Wawie - które dobre, a które gorsze. Z doświadczenie wiem, że generalnie ASO bardzo się od siebie różnią (szczególnie Peugeota!).\

I w ogóle będę wdzięczna za wszelkie porady i opinie dotyczące tego autka. To jedno z największych marzeń w moim życiu i nie chcę się rozczarować. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Bella
bella81
2010-06-05, 14:16
318i 


Na przykład taka mi się widzi:)
kemer85
2010-06-06, 12:36
Witam!

Widzę, że kolega chce wreszcie kupić sobie porządny samochód. Powiem tyle, że na pewno będziesz bardziej zadowolony ze śmigła na masce jak z lwa na masce.
Auto z linku wydaję się w niezłej kondycji ale tylko zakup BMW w na prawdę dobrym stanie nie wykończy Cię cenowo. Poproś kogoś aby zbadał auto profesjonalnym miernikiem grubości powłoki lakierniczej to wtedy wyjdzie ewentualna wypadkowa przeszłość; weź auto na podnośnik i sprawdź stan zawieszenia i innych elementów.
A jak kumasz choć trochę niemiecki to zobacz jak się te auta produkuje

www.bmw-werk-muenchen.de/lowband/com/de/index.html

Niedawno otworzono centrum odbioru aut w fabryce w Monachium, gdzie każdy klient może sobie samemu zobaczyć jak jego przyszłe auto jest produkowane.
Pozdrawiam!
kemer85
2010-06-06, 12:41
Witam!

Sorry z tym kolegą nie spojrzałem na znaczek płci obok Twojego linku.
Pozdrawiam!
no_name
2010-06-06, 12:46
Pytasz o ASO w wawie ale to chyba trzeba by sprawdzić w miejscu gdzie stoi a nie po zakupie i przytarganiu do wawy. 

Odnosze się oczywiście do samochodu z ogłoszenia.
Moge popytać czy w zaprzyjaznionym ASO sprawdzą mi historie auta w polsce.
Jeżeli jesteś zainteresowana to zapraszam na priv

Pzdr.


Podobne tematy: