Kupno żólwia stepowego...

Kategoria: Żółwie lądoweogólneCamill
2007-05-15, 20:49
Witam! Od dłuższego czasu planuję kupno żółwia lądowego, jednak ceny są dość wysokie   Pytałem się dzisiaj w zoologicznym u siebie w Gnieźnie to co najmniej 350zł. Jednak ktoś był i powiedział, że ma na sprzedaż stepcia takiego ok. 10cm za 200 zeta, ale bez papierów. Bo nie może się opiekować nim już, bo wyjeżdża na studia, a miał go gdzieś ok. 6 lat. Jest (tak się dowiedziałem) w rewelacyjnym stanie.

Tu mam pytanie czy papiery mają aż takie znaczenie? No bo dawać 200 stówy za sam papierek?
Tak na marginesie jestem w stanie zapewnić żółwikowi doskonałe warunki - duże terrarium i wybieg na ogrodzie koło domu
Z góry dziękuje za pomoc
AnGi
2007-05-15, 20:51
powiem jedno: papiery są ważne
woody
2007-05-15, 22:02
tak ważne jak ci toaletowego zabraknie   


pomyśl jaka kontrol ci przyjdzie do domu
Camill
2007-05-15, 22:22
 	 			 
ak ważne jak ci toaletowego zabraknie

pomyśl jaka kontrol ci przyjdzie do domuDlatego się pytam, bo nie wydaje mi sie aby były takie ważne a płacić prawie 2 stówy za papiery to trochę dużo... Za tą kasę już będę miał porządnie urządzone duże terrarium. Ważne chyba są tylko jakbym chciał go później sprzedać jeśli się nie mylę, ale nie zamierzam go sprzedawać.
woody
2007-05-15, 22:33
ja bym kupił bez papierów  


oczywiscie od poprzedniego właściciela a nie z jakiegoś rynku.
nulus
2007-05-16, 07:51
 	 			 
ja bym kupił bez papierów

oczywiscie od poprzedniego właściciela a nie z jakiegoś rynku.Papiery są b. ważne...nigdy nie wiesz, czy w życiu nie wyjdzie Ci tak, że jednak będziesz musiał coś z żółwiem zrobić. Ja gdybym mógł wybierać, wybrałbym z papierami, co umożliwia legalny rozród. ( sprzedaż maluchów).


A konsekwencje braku dokumentów mogą być znacznie "droższe" niż to dodatkowe 150 zł.

350 zł za legalnego stepa to i tak mało.
Camill
2007-05-16, 13:13
 	 			 

Papiery są b. ważne...nigdy nie wiesz, czy w życiu nie wyjdzie Ci tak, że jednak będziesz musiał coś z żółwiem zrobić. Ja gdybym mógł wybierać, wybrałbym z papierami, co umożliwia legalny rozród. ( sprzedaż maluchów).


A konsekwencje braku dokumentów mogą być znacznie "droższe" niż to dodatkowe 150 zł.No ale jak nie zamierzam rozmnażać żółwi, bo będę miał tylko jednego, więc chyba by się to nie udało. Na pewno daje to dużo satysfakcji, jednak moi rodzice powiedzieli że za żółwia 200zł to za dużo, a co dopiero 350zł.
Poza tym, te konsekwencje kto chodzi i to sprawdza? Tak samo z podatkiem od psów, czy chociażby nawet abonament RTV.
nulus
2007-05-16, 15:35
Może uratuj jakiegoś żółwia z allegro.
AnGi
2007-05-16, 16:44
http://www.allegro.pl/ite...olw_ladowy.html

Tutaj masz żółwia za 250zł i możesz się go spytać czy ma papiery
Natala C
2007-05-16, 19:02
Byłam dzisiaj w sklepie zoologicznym i oglądałam małe żółwie greckie (510 zł). Zapytałam się sprzedawczyni czy mają dokumenty. Ona powiedziała, że tak i przy okazji opowiedziała mi o swojej znajomej. Ma ona 8 letniego żółwia czerwonolicego, niezarejestrowanego, nie posiadającego żadnych dokumentów. Niedawno zapukała do niej policja, gdyż jakiś sąsiad skarżył się na koty, po prostu pomylili mieszkania i zapukali do niej. Zobaczyli żółwia, zapytali się czy ma dokumenty... Teraz kobieta będzie miała sprawę w sądzie. Dokumenty są ważne, nawet przez taki przypadek można mieć problemy, dlatego bym nie ryzykowała.
Camill
2007-05-16, 21:47
 	 			 
Niedawno zapukała do niej policja, gdyż jakiś sąsiad skarżył się na koty, po prostu pomylili mieszkania i zapukali do niej. Zobaczyli żółwia, zapytali się czy ma dokumenty... Teraz kobieta będzie miała sprawę w sądzie. Dokumenty są ważne, nawet przez taki przypadek można mieć problemy, dlatego bym nie ryzykowała.Trochę dziwna sprawa, przecież nie musi wpuszczać policji do mieszkania (jeśli nie mają nakazu). U mnie o takie przypadki to ciężko, bo mieszkam w domku jednorodzinnym i wporzo sąsiedzi, ogólnie spokojna okolica, więc ryzyko wydaje mi się żadne. No może poza tym, że ktoś się zastrzelił w parku obok, albo innym razem powiesił, ale to takie wyjątki i wtedy to policja bywa, ale to wiadomo są zajęci czym innym.

Od kiedy te przepisy obowiązują? Ciekawi mnie to czy jak ktoś nabył kiedyś żółwia bez papierów, bo nie było takiej potrzeby wtedy, to też może być ukarany? Dzięki za pomoc, bo nie do końca sie nie orientuję w tych sprawach.
Natala C
2007-05-16, 22:43
Amnestii raczej nie będzie, a niewiedza czy też nieznajomość obowiązującego prawa niczego nie usprawiedliwia. Zresztą Ty już wiesz o istnieniu takiego obowiązku, więc nie ma okoliczności łagodzących
woody
2007-05-16, 23:22
A tam strachy na lachy tzreba pamietac poprostu żeby nie wpuszczać obcych ludzi  w tym policji nie maja prawa wejsc do domu.
Camill
2007-05-17, 09:36
 	 			 
Amnestii raczej nie będzie, a niewiedza czy też nieznajomość obowiązującego prawa niczego nie usprawiedliwia. Zresztą Ty już wiesz o istnieniu takiego obowiązku, więc nie ma okoliczności łagodzącychTo wiem, że nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem Nawet wątpię, aby nieznajomość prawa była okolicznością łagodzącą.
Ale tak jak Woody mówi ta kontrola no nie jest realnym niebezpieczeństwem, bo kto wpuszcza obcych ludzi do domu?
Utrudnieniem jednak jest fakt, że później ciężko będzie ewentualnie sprzedać żółwia, abo w przyszłości młode, ale w moim przypadku raczej nie przewiduje tego, no ale kto wie co będzie kiedyś, dlatego się waham czy kupić tego żółwia czy nie...

Co do tej amnestii to nie byłbym taki pewien. W Polsce wszystko jest możliwe
Justynka
2007-05-17, 13:05
ty za kilka lat tez pewnie pojdziesz na studia i co zrobisz ze swoim zwierzyncem? caly zabierzesz?


Podobne tematy: