OAZA dla "staruchów"

Kategoria: Łódzkaizulka
24-07-2008, 00:48
Szczęść Boże,


mam malutkie pytanko, ale baaaaardzo ważne dla mnie:
czy gdzieś w Łodzi odbywają się spotkania dla osób, które już nie są młodzieżą czy studentami (czyli 30-kilkulatki) a do Domowego Kościoła jeszcze się nie kwalifikują i które nigdy wcześniej nie miały nic wspólnego z OAZĄ?

pozdrawiam cieplutko
Izu
herold
08-09-2008, 23:38
Nie chciałbym podawać niesprawdzonych informacji, ale z tego co się ostatnio dowiedziałem, to na Widzewie w ramach tamtejszego rejonu Domowego Kościoła działają trzy kręgi dorosłych. Krąg osób samotnych działa tż ponoć w Bełchatowie. Przyznam,że słyszałem o wspólnotach dorosłych, swego czasu próbowano założyć taką w parafii św. Antoniego, ale że działaja Kręgi DK dla osob samotnych to dla mnie nowość.


Warto w tym temacie zgłosić się do pary diecezjalnej DK albo bezpośrednio do moderatora diecezjalnego. Oni mają najlepsze rozeznanie jak wygląda sprawa takich wspólnot dla dorosłych.
izulka
10-09-2008, 19:09
ech... 

w ciut dalszej rodzinie mam DK, ale oni wyłącznie na pary małżeńskie są nastawieni
ich dzieci są moderatorami czy animatorami, ale też twierdzą, że dla samotnych dorosłych nic nie ma
trochę dziwnie, że między młodzieżą a rodzinami nic nie ma? tak jakby wszyscy zaraz po maturze/studiach zmieniali stan cywilny a co z tymi, którzy dawno studia skończyli, a na związek/małżeństwo nie są jeszcze gotowi, bo może nie znaleźli jeszcze swojej drugiej połówki albo w ogóle chcą być sami?

Nie wiem do kogo się zwrócić

Ps. Widzew nie jest małą dzielnicą
Agaja
10-09-2008, 22:06
izulko, jest jeszcze taka opcja: zbierasz grupę spośród znajomych i znajomych znajomych, szukacie animatora (może przez moderatora diecezjalnego) i zaczynacie formację. Czyli: nie ma wspólnoty to ją stwórzmy...


Co do nomenklatury:
Nawet jeśli są kręgi dorosłych "obok" kręgów Dk, to nie są to kregi rodzin siłą rzeczy tylko grupy dorosłych. Wspólnota nie musi przecież składac sie z grup "jednego rodzaju" że tak powiem. O grupach dorosłych w Bełchatowie ja też słyszałam.
Tomasz Ptak
11-09-2008, 12:00
Jeśli ktoś by patrzył - Huberdt z tego forum informował mnie ostatnio o spotkaniach dla dorosłych pracujących w duszpasterstwie Na Miasteczku w Krakowie.
ewa w
16-10-2008, 12:32
ja cały czas jestem chętna założyć taką grupę:) i ją poprowadzić, a więc proszę kontakt ze mną:)

pozdrawiam wszystkich
Agaja
16-10-2008, 13:21
pisz pw do izulki najlepiej....


Podobne tematy: