LISTA Obecności :)

Kategoria: ŁódzkaMagdaL
29-04-2007, 23:03
 	 			 
Jesteś pierwszą członkinią naszego łódzkiego forum. A gdzie inni?


No właśnie... GDZIE INNI? I KTO?
Myśliciel
30-04-2007, 00:32
Popieram z całego serca : ) I żeby dać dobry przykład, zacznę od siebie.


Na imię mam Piotrek, a posługuję w parafii pw. Najświętszego Sakramentu (Łódź-Radogoszcz; to nie tam gdzie centrum Ruchu ale bardzo blisko niego:) ). Mam grupę przed III st. Zajmuję się trochę internetem, czasem coś dziabnę na www.lodz.oaza.pl. W oazie od roku 2000.
Na co dzień studiuję socjologię na UŁ (III rok). Lubię wstawać wcześnie rano, pić herbatę, zazwyczaj gorzką, albo słodzoną miodem:). Staram się dużo czytać. Kocham góry. Dobra muzyka zawsze mnie inspiruje do wszelkich działań, a pasjonuję się sportem. Nie interesuję się natomiast motoryzacją i nowinkami technologicznymi. Moim ulubionym dniem tygodnia jest sobota.
moniczk_a
02-05-2007, 21:55
To teraz kolej na mnie  


Mam na imię Monika i jestem ze wspólnoty przy farnciszkańskiej parafii Matki Bożej Anielskiej.
W Ruchu jestem od 8 lat. Obecnie jestem animatorką grupy po 2-gim stopniu.
Studiuję w UŁ edukację specjalną (3 rok) i psychologię (2 rok).
Interesuję się kulturą krajów śródziemnomorskich, a ogromną radość sprawia mi nauka języków obcych. Bardzo lubię rozmowy z ludźmi, spacery w słoneczne popołudnia, a kiedy pogoda nie dopisuje czytam książki i słucham muzyki - najczęściej Mozarta. Moje hobby to konie i fotografia, jak również szydełkowanie i różnego rodzaju "prace ręczne".

Mam nadzieję, że więcej osób z diecezji się "ujawni" na tym forum...

Pozdrawiam gorąco!
MagdaL
03-05-2007, 21:55
A ja mam na imię Magda, jestem po formacji młodzieżowej (pierwszy raz na oazie byłam, jak Myśliciel miał 5 lat   ) i Duszpasterstwie Akademickim. Obecnie, od 7 lat w Domowym Kościele. Wspólnie z oazowymi znajomymi (i oczywiście przy pomocy pary diecezjalnej i pary pilotującej i niezastąpionego ks. Jarka K. )założyliśmy krąg przy parafii św. Antoniego. Ze względu na miejsca zamieszkania, dwa lata temu, przenieślismy krąg do NSJ Na Julianowie. A mieszkam w Parafi oo. Pasjonistów. 

Prywatnie - mam męża (który jest Ruchu jeszcze dłużej, bo chyba od 1984 roku) i dwie córki. Jak moniczka_a byłam kiedyś na 2gim roku psychologii...
teraz "pracuję" w domu na urlopie wychowawczym.

A jutro jadę z rodziną na OM do Grotnik.

Pozdrawiam
kairos
04-05-2007, 00:15
Za namową Magdy  postanowiłam napisać coś o sobie (choć to nie takie proste) Mam na imię Karolina. Za półtora miesiąca kończę studia, czyli szykuje mi się obrona pracy mgr. na początku lipca- przynajmniej mam taką nadzieję  a co potem to czas pokaże...

Dopiero teraz po prawie 10 latach bycia w Oazie widzę jej wielkie owoce i dobroczynne, wręcz cudotwórcze działanie Można by rzec dopiero się ją docenia po latach
Prowadzę grupę przed II stopniem ONŻ w parafii św. Alberta Chmielowskiego. Bycie animatorem nie jest takie proste (jakby się komuś wydawało) ale jak zawsze- chcąc coś osiągnąć trzeba sobie na to zapracować za to później miło popatrzeć jak Pan Bóg działa...Wiem jedno...trzeba ciągle wierzyć i prosić o nowych chętnych do bycia, a raczej uczestniczenia aktywnie w Oazie. Moja parafia jest najlepszym tego przykladem. Może nie jest rewelacyjnie, ale już ocuciliśmy się z marazmu... Pozdrawiam wszystkich cieplutko.
herold
04-05-2007, 00:18
No dobra, to ja też się ujawnię.  


Mam na imię Przemek. Jestem z parafii Chrystusa Odkupiciela w Łodzi, ale moja wspólnota oazowa jest w Dzuszpasterstwie Akademickim ,,Węzeł" przy parafii św.Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Jana Bosko (Salezjanie). W Ruchu Światło-Życie jestem od 6 lat (przez 4 lata formowałem się w oazie pallotyńskiej, którą serdecznie pozdrawiam ). Teraz jestem przed III stopniem. Od pewnego czasu odkrywam w sobie powołanie do służby życiu ( mam nadzieję, że będę mógł podjąć posługę w Diakonii Życia).

Studiuję na UŁ historię (III rok). Naukowo interesuję się historią Kościoła ( zwłaszcza papiestwem, zakonami), hagiologią ( nie mylić z hagiografią), heraldyką ( zwłaszcza kościelną i samorządową) i weksylologią. Poza tym staram się na bieżąco obserwować życie Kościoła i politykę w naszym kraju (która ostatnio nie napawa mnie optymizmem). Fascynuje mnie osoba Ojca Blachnickiego i wszystko co jest związane z naszym Ruchem.

Lubię jeść , zbyt dużo czasu przesiaduję przed komputerem, za dużo marudzę, nie uprawiam żadnego sportu (choć marzę by poznać capoeirę), angażuję się w zbyt wiele rzeczy, na które poźniej brak mi czasu (teraz np. próbuję zrobic prawo jazdy, ale nie mam czasu na jazdy ). To chyba wszystko na razie. Pozdrawiam Łodziaków
anduril
05-05-2007, 23:42
Dominik vel Nelson z Radogoszcza Wschodu, parafia Najświętszego Sakramentu  Kłaniam się nisko;)
MagdaL
06-05-2007, 21:58
witajcie, witajcie   

anduril vel Dominik vel Nelson, a coś więcej? ... ja też pochodzę z Radogoszcza , ale z Zachodu. Tam były moje oazowe początki w latach 80-tych.
herold, ale mamy dużo wspólnego.... mój mąż jest z Twojej Parafii i też intersuje się zakonami, zwłaszcza Krzyżacy i Templariusze. No i ja też lubię jeść i czuję powołanie do Diakonii Życia. A czy nie mieliśmy okazji się kiedys spotkać? za czasów ks. Kuropatwy działałam w Waszej Parafii w Duszapsterswie Charytatywnym i prowadziłam kolonie letnie w Grotnikach.
kairos, a o czym piszesz pracę magisterską? I co byś chciała zawodowo robić dalej?

Pozdrawiam serdecznie
Magda świeża po OMie
herold
06-05-2007, 22:17
 	 			 
herold, ale mamy dużo wspólnego.... mój mąż jest z Twojej Parafii i też intersuje się zakonami, zwłaszcza Krzyżacy i Templariusze. No i ja też lubię jeść i czuję powołanie do Diakonii Życia. A czy nie mieliśmy okazji się kiedys spotkać? za czasów ks. Kuropatwy działałam w Waszej Parafii w Duszapsterswie Charytatywnym i prowadziłam kolonie letnie w Grotnikach.
No popatrz czego to można się dowiedzieć dzięki temu forum Niestety za czasów księdza Kuropatwy to ja byłem dość młody, żeby nie powiedzieć smarkaty, ale jeszcze w zeszłym roku byłem w Zespole Charytatywnym, więc rzeczywiście dużo nas łączy, tym bardziej, że ja często bywam na Mszy św. w parafii NSJ na Julianowie.
MagdaL
06-05-2007, 22:22
 	 			 
Niestety za czasów księdza Kuropatwy to ja byłem dość młody, żeby nie powiedzieć smarkaty,

proszę mi tu wieku nie wypominać
no właśnie... może byłeś na tych koloniach?
herold
06-05-2007, 22:25
 	 			 
roszę mi tu wieku nie wypominać
no właśnie... może byłeś na tych koloniach?ależ ze mnie nieokrzesaniec. Nie, nie jeździłem na kolonie z księdzem, byłem tylko raz na koloniach dla ministrantów.
kairos
07-05-2007, 12:03
Magdo  

piszę pracę na temat nauczania religii w szkole od momentu pojawienia się jej w placówkach na stałe. W przyszłości (nawet bardzo, bardzo bliskiej-można powiedzieć za parę miesięcy) chciałabym pracować z dziećmi (przedszkole/szkoła-taki mój zawód). Choć ostatnio stwierdziłam, że pedagogiem to ja będę tylko na papierku a tak naprawdę nim będę jak już troszkę popracuję w zawodzie

Pozdrawiam-Karolina
ewa w
24-05-2007, 22:39
no cóż, skoro się "ujawniłam"  to coś o sobie:

obecnie jestem z parafii św. Faustyny
a w ruchu jestem od iluś tam ładnych lat... i posługuję w diecezjalnej diakonii modlitwy
( a na tym OMie w Grotnikach byłam jedyna osobą z diakonii, której nie było )
no i już
pozdrawiam
MagdaL
24-05-2007, 23:21
 	 			 
obecnie jestem z parafii św. Faustyny


a kiedyś ze św. Antoniego?

Kairos, to Ty powinnas mnie przebadać. Za moich czasów wprowadzono religię do szkół, chyba byliśmy pierwszym rocznikiem...
ewa w
25-05-2007, 14:52
owszem ze św. Antoniego i nadal jestem z tą parafią emocjonalnie związana 

a co ? znamy się?
MagdaL
25-05-2007, 21:14
 	 			 
a co ? znamy się?

... wygląda na to, że tak...
nowinka
29-05-2007, 23:46
 	 			 
Za moich czasów wprowadzono religię do szkół, chyba byliśmy pierwszym rocznikiem...Za moich też - byłam pierwszym rocznikiem (chyba)

A odpowiadając na pytanie z tematu:
zajrzałam tu bo dostałam PW

Dzięki Myśliciel

Dodam może jeszcze, że z oazą osobiście związana nie jestem i nie byłam.
Choć jakimś sposobem jestem w KWC (nie dawno się dowiedziałam, że to ma ścisły związek z formacją oazową). Jakimś - tzn. kiedyś ksiądz zachęcał wszystkich z parafii do podpisania deklaracji - wpierw kandydackiej (14-18 lat), potem członkowskiej (pełnoletni). Jakoś tak to było

Aha, no i jestem z parafii, gdzie jest Archidiecezjalne Centrum Oazowe.
Wiecie gdzie?
Pati1
05-06-2007, 13:09
To może ja tez cosik o sobie powiem:P Mam na imię Patrycja:) W Ruchu Światło-Życie jestem od 6 lat, tak jakos dziwnie to wyszło, ze dopiero w te wakacje jadę na III stopień. Jestem z parafii NSJ na Julianowie:) ale formuję się w Wąźle;) Na codzień robię dużo: studiuję dziennie na UŁ kierunek-socjologia,służby sołeczne i praca socjalna; zaocznie turystykę; prowadzę świetlicę środowiskowa dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Moim hobby są-krowy, uwielbiam te zwierzęta:) mam własną, która sie urodziła 5 dni temu i nazywa się Rozalka:) Poza tym bardzo dobrze czuję sie pracując z dziećmi szczególnie tymi-"trudnymi".
MagdaL
05-06-2007, 23:27
Witaj Pati1  

a gdzie ta świetlica? i napisz coś więcej o swoim niesamowitym hobby

nowinka, Radogoszcz zachód? NMP Królowej Polski?
nowinka
06-06-2007, 00:31
  MagdaL


Dodam może jeszcze - a propos - że też udziel(ła)am się na świetlicy środowiskowej - i to bynajmniej nie jednej.
MagdaL
06-06-2007, 22:51
Nowinka to moja rodzinna parafia, tu zaczynałam swoją przygodę z Oazą.   No i ja też ze świetlicy, ale pracuję nie z dziecmi, tylko z pracownikami.
Pati1
07-06-2007, 12:33
Świetlica znajduje się dokładnie w dolnym kościele św Piotra i św Pawła róg Przędzalnianej i Nawrot  

A co do krówek kilka lat temu zobaczyłam krowę tak całkiem na żywo-ja jestem miastowa dziewczyna i takie widoki były mi obce ale kiedy byłam tak blisko tego zwięrzątka przyjrzałam mu się bardzo uważnie i wprost sie zauroczyłam:) Jak będziecie blisko krówki to zwróćcie uwagę na jej nosek-jest śliczny, mokrutki aż się świeci:) poza tym krowy mają niesamowite rzęsy-taaaaaaaakie dłuuuuuuugie są milutkie w dotyku ale nie lubią jak się je głaszcze po główce-one wolą po pyszczku:) Teraz mi w głowie tylko krowy mam pełno różnych różności z krowami w pokoju,a moja przyjaciółka doszła ostatnio do wniosku, że jakąś oborę przydałoby się zrobić na te moje "wszystkie krowy"
Mary
09-06-2007, 20:15
no dobra to teraz moja kolej

mam na imię Marysia, jestem z Łodzi, studiuję na Uniwersytecie Medycznym na Wydziale Wojskowo-Lekarskim
w oazie jestem od 9lat, obecnie jestem emerytowanym animatorem w Duszpasterstwie Akademickim Węzeł - z tego tez miejsca pozdrawiam obecnych tu węźlaków

obciach się przyznać, ale z diecezją łódzką byłam raz na oazie - 2001 na oazie rodzin w Kacwinie z xJanem Cholewą, swoją formację przeżywałam albo z diecezją krakowską, z którą łączy mnie wielki sentyment albo na studenckich ogólnopolskich
jako animator posługiwałam też w diecezji krakowskiej - jeśli się uda to w tym roku może po raz pierwszy będę posługiwać w naszej diecezji
tymczasem pozdrawiam
herold
10-06-2007, 13:18
 	 			 
obecnie jestem emerytowanym animatorem w Duszpasterstwie Akademickim Węzeł - z tego tez miejsca pozdrawiam obecnych tu węźlakówPozdrawiam naszą emerytkę
MagdaL
10-06-2007, 18:59
 	 			 
no dobra to teraz moja kolej
mam na imię Marysia,


Witaj Marysiu!

herold
10-06-2007, 21:45
Ach,   raczej nie zdąże wrócić, bo w sobote jadę na wesele. A co to wogóle za spotkanie? Co na nim będzie? Często są takie spotkania, bo może na następne by mi się udało przyjść?
MagdaL
12-06-2007, 22:45
herold, sorry, ale coś pomieszałam...   w niedzielę spotykają sie tylko Doradcy. Jak będę coś wiedziała dam znać. Baw sie dobrze   

Pozdrawiam
Gabulinka
20-07-2007, 20:38
A teraz kolej na mnie  


Mam na imię Ewelina. Jestem z Pabianic. W oazie jestem od 5 lat. A od dwóch lat mam swoją grupę DB Jestem z parafii NMP Różańcowej w Pabianicach, ale moja grupa jest z parafii Trójcy Przenajświętszej (w tym roku AŻ 5tka moich dziewczynek pojedzie na rekolekcje )

Tyle na początek. Dawno tu nie zaglądałam, ale myślę że to się zmieni Bardzo fajnie że nasza diecezja sie ujawnia
Jeruzalem
04-09-2007, 21:57
  dla Piotrka za forum!! tego nam było trzeba!! szkoda że dopiero teraz je znalazłam...   

ale lepiej późno niż wcale...
mam na imię Ola jestem z parafii św.Franciszka w Łodzi i tam też prowadze grupe przed IIst
w ruchu od 2001 roku
obecnie studiuję biotecnologie na PŁ (IFE) od października na 2roku

od razu mam do was prośbe ... (może to powinno być w innym temacie ale...)
piszcie jeśli możecie kto z was (po formacjii podstawowej) mógłby podjąć się prowadzenia grupy w tym roku... to ważne bo jest w łodzi pare parafii w ktorych z powodu braku animatora wspólnota sie rozpada a szkoda! nawet w wakacje było ciężko o diakonię a przeciez jest nas tak wielu...
i dzięki z góry!
Agnes Marie
12-10-2007, 19:53
Hej ho!

Mam na imię Agnieszka,
jestem z Tomaszowa Maz. i uczęszczam sobie teraz do klasy maturalnej...
W oazie rozpoczynam swój czwarty rok, teraz przed III st. ONŻ I jestem animatorką gr przed I st. ONŻ

I znam Mary

I dużo gadam Bardzo dużo...
Veritas_M
26-11-2007, 11:37
Witam wszystkich:)  

Mam na imię Roksana.. Mieszkam w Tomaszowie...
Moja "przygoda' z oazą trwa już trzeci rok.
Jestem animatorką grupy przed 3 st. OND
Pozdrawiam wszystkich baardzo:*
Minka
23-04-2008, 08:44
Cześć wszystkim  

Mam na imię Romina, jestem z Tomaszowa Maz..
W oazie jestem drugi rok, teraz jestem przed O`ONŻ, mam przyjemność znać osobiście kilka osób z tego forum
dedi
16-08-2008, 20:24
halo, halo, jeszcze JA! 

tez jestem w łodzkiej oazie
a tym roku byłam animatorem na ODB
a w ciągu roku będę animatorem przed I' ONŻ
Myśliciel
20-09-2008, 19:40
Witamy nowe osoby, i życzymy miłego dyskutowania na forum. Czyżby Tomaszów rządził?:):P
Łoś
11-01-2009, 15:09
Witam  Mam na imię Mateusz:) W Ruchu Światło-Życie jestem od 4 lat, jestem po III stopniu. Działam w wspólnocie przy Archikatedrze Łódzkiej Św. Stanisława Kostki. Gram czasami na mszy akademickiej w niedziele o 19:00 na djembe  i jak da Bóg to za parę dni jadę na KODA
dedi
11-01-2009, 18:05
hello   

hmm, na studenckiej Mszy bywam, ale Ciebie nie kojarzę ...

p.s. przepraszam, dziś Cię widziałam
A_g_a_
11-01-2009, 19:26
Tak sobie dziś przeglądam nasze łódzkie forum i te powitania i... nie znalazłam mojego   a byłam pewna, że się kiedyś wpisywałam...   Czas nadrobić braki   


Imię: Agnieszka
Rocznik: 1987
Aktualne zajęcie: oj, dużo tego... mi.in. w wolnych chwilach studiuję w tych mniej wolnych też... (UŁ, informatyka i ekonometria)
Lokalizacja: Łódź-Widzew, parafia pw. św. brata Alberta (w grupce m.in. z osóbką podpisującą się jako kairos )
Oaza: pierwszy raz wyjechałam na ODB mając 12 lat i... się spodobało a teraz coraz bardziej odkrywam mądrość księdza Franciszka... Poza R Ś-Ż bliska też mi jest Odnowa w Duchu Świętym

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!
Nomines
15-02-2009, 13:44
Witam wszystkich.

Mam do Was pytanie?
Czy do Oazy może się zapisać każdy i czy ja też bym mógł?
Jeśli tak to proszę podać jakiś adres gdzie mógłbym to uczynić.
Pozdrawiam! Szczęść Boże!
A_g_a_
15-02-2009, 15:23
Co do "zapisów" to była już dyskusja na forum (w ogólnopolskiej części), m.in.: http://forum.oaza.pl/viewtopic.php?t=7561

Najlepiej zapytać kogoś (np. księdza) z Twojej parafii, czy taka grupa istnieje, kiedy się spotyka, itd. Owocnych poszukiwań
Zanka
07-03-2009, 23:58
Witam ....

Nazwam sie Zanka ..w Oazie jestem juz 3 lata. Jestem przed II stopniem
dedi
08-03-2009, 19:25
a ja jeszcze dodam, że Żanetka będzie u nas częściej i częściej... 

fajnie, że jesteś
Zanka
13-03-2009, 23:35
    no pewnie, że będę częściej  ...
borudort
02-09-2009, 18:31
CZEŚĆ JESTEM MACIEK MAM 18 LAT POCHODZĘ Z ŁASKU 37 KM OD ŁODZI W KIERUNKU NA WROCŁAW UCZĘ SIĘ OBECNIE W SZKOLE ZSZ ZAWÓD SPRZEDAWCA.  .MOJE HOBBY TO MUZYKA GEOGRAFIA JĘZYKI OBCE HISTORIA TANIEC ORAZ DZIENNIKARSTWO.NIE NALEŻĘ DO ŻADNEJ WSPÓLNOTY TZN NALEŻĘ ALE JEST ONA W WARSZAWIE I BYŁEM NA KILKU SPOTKANIACH.WIĘC POSZUKUJĘ JAKIEŚ W OKOLICACH PABIANIC I ŁODZI.JEŚLI KTOŚ CHCE MNIE BLIŻEJ POZNAĆ ZAPRASZAM NA GG:1667319 I E-MAIL:(proszę przeczytać uwagi do regulaminu)wp.pl CZEKAM NA WASZE ROZMOWY,LISTY
klaudiakp
17-03-2010, 17:32
witam

jestem w oazie na Radogoszczu,ks Misiak tam jest moderatorem
pzdrr
dedi
18-03-2010, 08:39
Witamy, witamy  

nowoprzybyłych gości
klaudiakp
13-04-2010, 21:31
widze ze z Radogoszcza to tu raczej nikogo nie ma
nowinka
16-07-2010, 21:34
To nie dowidzisz   Ja'm z Radogoszcza, a ks. Misiaka już u nas chyba nie ma... Tyle że ja niezwiązana z oazą...


Podobne tematy: