Diecezjalna Kongregacja Ruchu Światło-Życie

Kategoria: Bielsko-ŻywieckaLaptop
22-04-2007, 12:19
Shalom!!


To mój 450 post. W życiu nie ma przypadków

Za nami już mija miesiąc od diecezjalnej Kongregacji Ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Był to czas który spędziliśmy pod hasłem Idźcie i Głoście .

Moim osobistym świadectwem w tym czasie jak wiele dała mi ta kongregacja. Sam temat roku który rozpocznie się w te wakacje bardzo mnie zaskoczył. Rok temu na festiwalu Życia akurat rozmawiałem troszkę o Ad Christum Redemptorem z księdzem Janem Froelichem. Gdy usłyszałem temat roku pierwsze mi przyszła tamta rozmowa w ubiegłe wakacje.

Poza tym, że wiedziałem o planie Wielkiej Ewangelizacji. To poza ogólnymi informacjami tego że potrzebna jest modlitwa ewangelizacja wyzwolenie nic konkretnego nie umiałbym powiedzieć. Czas kongregacji stał się dla mnie chwilą zatrzymania się nad tym jak ewangelizacja jest potrzebna. Ale jak powinna się mocno opierać w Chrystusie.

Przychodziły mi moje pierwsze doświadczenia w Ruchu i tego jak poznawałem powoli Chrystusa jak ludzie mnie prowadzili do niego. Jak modlili się nade mną. A teraz zostaje mi dana misja. Śpiewając sobie Oto jestem poślij mnie. Stają się dla mnie wielkim wezwaniem do głoszenia Chrystusa w pryzmacie tego co jest esencją odkrywania Jego.

I za to wszystko Chwała Panu...

Bogu dziękuję także za to nowe forum diecezjalne. Mam wielką nadzieję że wszyscy będziemy korzystali z niego do wzajemnego ubogacania się.

Pozdrawiam


Podobne tematy: