Błogosławieństwo do posługi w małej grupie

Kategoria: Bielsko-ŻywieckaOskar
02-03-2008, 19:31
No i moje kolejne pytanie. Była sławna dyskusja nt. warunków jakie musi( powinien, chce- czy jak to inaczej nazwiemy- z góry proszę wiadome osoby o nie czepianie się sówek) spełniać osoba, która chciałaby otrzymać błogosławieństwo do posługi animatora R Ś-Ż(krzyż).Ja chciałbym się dowiedzieć, jakie warunki musi spełniać osoba, która chciała by otrzymać błogosławieństwo do posługi w małej grupie. Proszę tylko o konkretne informacje i w jakiś sposób zweryfikowane. Jeśli nie jesteś pewny to nie zaśmiecaj topicu i forum przy okazji. Myślę że jest tutaj tyle kompetentnych osób, że uda mi się uzyskać informacje. Z góry dziękuję.Pamiętam w modlitwie.
PAT
02-03-2008, 21:17
Moje pytanie, całkiem serio: skąd wzięło Ci się błogosławieństwo do posługi w małej grupie     Przyznaję, że o takim nie słyszałam.. Czy nie myślisz jednak o błogosławieństwie do posługi animatora? Bo niby kto posługuje w małej grupie?
agniulka
02-03-2008, 21:17
 	  			  
Ja chciałbym się dowiedzieć, jakie warunki musi spełniać osoba, która chciała by otrzymać błogosławieństwo do posługi w małej grupie


O ile wiem, nie ma takiego błogosławieństwa. Bo w świetle dokumentów Ruchu animator = animator krzyżowy.
Oskar
03-03-2008, 13:55
i dlatego umieściłem ten topic na forum mojej diecezji... a dwa: prosiłem o konkretne odpowiedzi a nie rozważanie teog, czy się pomyliłem czy, nie- jedyny błąd to może, że to się jakoś inaczej nazywa, ale niech będzie- sprostowanie: chodzi mi o błogosławieństwo biskupa podczas powakacyjnego dnia wspólnoty( np. 10 września 2006 Hałcnów takie błogosławieństwo miało miejsce)
Kostek Bovsky
03-03-2008, 17:00
To już śpieszę z wyjaśnieniem...


W naszej diecezji istnieje cos takiego jak błogosławieństwo do posługi w małej grupie. Udziela je nasz biskup... Wspomniana data 10 września 2006 roku to mój dzień przyjęcia błogosławieństwa do posługi w małej grupie. U nas jest ono wymagane do przyjęcią błogosławieństwa do posługi w całym Ruchu. Tyle wyjaśnienia.

Warunki formalne (zwracam uwagę, aby się nie czepiać o byle co, jak to już miało miejsce na tym forum, ale w innym temcie, o co również apelował Oskar):
- ukończona formacja podstawowa (w tym Triduum Paschalne, o czym wielu zapomniało i miało jechać),
- KODA,
- ORD,
- KWC członkowskie,
- udział w I roku Studium Animatora,
- praktyka wakacyjna (bycie animatorem na rekolekcjach wakacyjnych).

Czasowo: rok po trzecim syopniu OŻK!!!

No to tyle, pozdrawiam...

PS: Oskar, jeszcze rok...


Podobne tematy: