Tolkien Text Antology 2

Kategoria: A drogi biegną dalej w przód...arvenaa
08-05-2007, 21:10
Witam wszystkich.

Odwiedziłam ostanio rosyjskie forum dotyczące Tolkiena, a tam poproszono mnie o przekazanie wszytkim polskim fanom tego autora informacji, która w oryginale brzmi: "10 May on www.completejrrt.tv będzie TTA2".
Jeśli ktoś jest zainteresowany - to przekazuję. więcej informacji: http://tolkien.su/forum/i...on=profile;u=93

Pozdrawiam wszystkich
Galadhorn
08-05-2007, 21:12
A co to jest TTA2?
arvenaa
08-05-2007, 21:16
A tego nie wiem  , bo porozumiewamy się w kompilacji róznych języków, więc nie moge się do końca dogadać; ale co nam szkodzi zajrzeć; zresztą na tej stronie fajne rzeczy są...

Hyalma
08-05-2007, 21:19
TTA 2 - to będzie drugi większy wariant strony http://completejrrt.tv/ z różnymi dopełnieniami, tzn Tolkien Text Antology 2
Encaitar
09-05-2007, 21:36
Skoro już wywiązała się na ten temat jakaś dyskusja, zadam pytanie, które od dawna mnie nurtuje. Czy to jest legalne? Albo inaczej: czy cokolwiek poza filmami z TTT (i tak rozpowszechnianymi w internecie) jest zamieszczone na tej stronie zgodnie z prawem? Przyznam, że wszystkie dzieła Tolkiena i wiele opracowań zebrane w jednym miejscu, na dodatek z wygodną przeglądarką i wyszukiwarką to niemała pomoc dla tolkienisty, ale sumienie gryzie...
Hyalma
09-05-2007, 21:46
Tak, to jest legalne, bo ta strona znajduje się na domenie państwa Tuvalu, a państwo Tuvalu nie podpisywało konwencji międzynarodowej o prawach autorskich
Nolimon
09-05-2007, 21:58
Chwała Tuvalu  Jako dziękczynienie za uwolnienie od Tolkien Estate zaśpiewajmy hymn tego państwa  

Ko te Fakavae sili,
Ko te alu foki tena,
O te manuia katoa;
Loto lasi o fai,
Tou malo saoloto;
Fusi ake katoa
Ki te loto alofa;
Kae amo fakatasi
Ate atu fenua.
"Tuvalu mo te Atua"
Ki te se gata mai!

Tuku atu tau pulega
Ki te pule mai luga,
Kilo tonu ki ou mua
Me ko ia e tautai.
"Pule tasi mo ia"
Ki te se gata mai,
Ko tena mana
Ko tou malosi tena.
Pati lima kae kalaga
Ulufonu ki te tupu.
"Tuvalu ko tu saoloto"
Ki te se gata mai!
Jaki uroczy język

PS. Parma Eldalamberon nr 16 tam nawet jest :szok: :zawał:
John
13-05-2007, 18:58
TTA2 vze dostupni!


http://completejrrt.tv/DownloadTTA/TTA2.zip
John
13-05-2007, 19:59
Dzjakuiu za hymn!


http://completejrrt.tv/HY...N_of_Tuvalu.htm

Galadhorn
13-05-2007, 20:12
Kak prijatno szto Druzja iz Rossiji piszet na naszym Forum! Spasiba! Informacja oczeń intjerjesna.
John
14-05-2007, 17:41
Spasibo! A mne prziemno, chto download iz Poland - 1 Tb (!) za 1 day. Dlja vseh druzej-tolkienistow i byl sdelan etot resource.
John
26-05-2007, 21:25
Ponowlenie!


http://completejrrt.tv/Mi...e-Centenary.zip
Galadhorn
27-05-2007, 15:13
Reviksie, a może lepiej pooszczędzać i kupić tę książkę. Za to z wersji elektronicznej (która pewnie kiedyś będzie w TTA2 korzystać, gdy czegoś szukasz). Kochani, proszę, kupujcie raczej książki, jeżeli możecie.
John
06-07-2007, 08:23
Ponowlenie - http://completejrrt.tv/Mi...udies/Part4.zip
Mormegil465
08-07-2007, 16:44
Galadhorn ma rację... W miarę możliwości trzeba kupować oryginalne książki. Sugerowałbym zrobienie tego nawet po ściągnięciu TTA2 - przecież plik elektroniczny nigdy nie zastąpi prawdziwej książki!!!
John
14-07-2007, 20:00
Ponowlenie na site!


Novy animated film 'Firiel' zasnowany na poems by J. R. R. Tolkien in Multimedia/Video. 7 min. 43 sec. 3D+flash
John
26-07-2007, 18:54
Ponowlenie na site!


In International add The Lord of the Rings on Chinese and SMITH OF WOOTTON MAJOR и THE ADVENTURES OF TOM BOMBADIL on Hebrew.
John
09-12-2007, 16:42
Schiro vitajemo vash duzhe povazhaemyj forum iz 4-h ricchjam!


Jak podarunok maemo zaproponuvaty NOVU versiju TTA - Tolkien Texts Anthology 2 Extended Edition. Tam vy zmozhete uznat, chto Beorn popershe buv Medwed. )

Tut
Elf from Far Island
18-06-2008, 15:28
Dear friends!


We have prepared for you nice surprise!
Now we introduce you new design of www.completejrrt.tv

There you can find all Tolkien`s works, include some unpublished, full collection of audiorecords of J. R. R. Tolkien and Christopher Tolkien readings and biggest collection of Tolkieniana. Besides, there you can find additional audio/video materials, translations on 20 languages, etc.

We need your help. The biggest Tolkien`s resource in the whole Web looking for supporters. Please, help us to keep this service free for all human beings. Also, your donations will increase updates frequency and improve content.
Now, we almost ready to release Tolkien`s Texts Anthology 2 Extended Edition (TTA2 EE) with various updates.
Besides, some texts from previous version now available in text mode, and now you`ll can use Search engine without limitations.

As usual, there is no malware, advertisements, crosslinks and pop-up windows. Only Tolkien.

If you feel, that Light should not disappear, please, visit our site and e-mail to admin.

Also, if you really want to help poor elves from the Far Island, please, visit www.lotr-media.com
There you`ll find instructions, how to make a donation.

Remember, this is the only site, that _really_ help them.
If you want to check - sent e-mail to completejrrt admin.

Tolkien`s Team of Far Island
Elf from Far Island
03-01-2009, 07:54
Dear friends!


Our Far Island was ruined by "a great inrush of those, burárum, those evileyed - blackhanded - bowlegged - flinthearted - claw-fingered - foulbellied -bloodthirsty, morimaite - sincahonda, hoom, well, since you are hasty folk and their full name is as long as years of torment, those vermin of orcs" from TE.
But little part of Elves were saved and now they try to re-establish Magic Kingdom on the lores of Russia. www.complete.jrrtolkien.ru/download
Login and password are the same - surname of Author from little t.
If it asks several times - please, don`t hesitate, just repeat and enter.

There is a very small place, but there you can find, at least, TTA 2 Extended Edition!

This is our mathom for Professor`s Birthday to all Free Folks over the world!

Aure entuluva!
Galadhorn
07-03-2010, 23:51
Powstaje Tolkien Text Anthology 3, ale niestety dostęp do tej kopalni materiałów jest obecnie utrudniony. Po usunięciu kolekcji na żądanie Tolkien Estate dostęp do plików ma tylko wąskie grono członków specjalnego klubu. Wstęp do niego jest tak trudny jak wstęp do masonerii  . Konieczna jest rekomendacja dwóch członków klubu. Trzeba ich znaleźć samemu i samemu zaproponować akces.


Niestety nabroili ostatnio polscy tolkieniści. O ile wiem ktoś z Polski złożył donos do Tolkien Estate i nasi rosyjscy przyjaciele mieli z tego powodu wiele problemów.
ladysherlockian
04-04-2010, 18:44
Musicie mi wierzyć, że to nie ja zrobiłam, ale popieram to, co uczynili ci "donosiciele". Udostępnianie( a to właśnie zrobili "twórcy" TTA) dzieł objętych prawami autorskimi jest kradzieżą, tak samo zresztą jak ściąganie takich materiałów. Myślę, że "donosiciele" to prawdziwi fani Tolkiena, którzy dbają o interesy swojego ulubionego autora. Czy możemy nazwać fanem kogoś, kto okrada pisarza, utrzymując, że jest jego miłośnikiem? Sama nie jestem święta, długi czas korzystałam z pirackich ebooków, ale zrozumiałam, że w ten sposób krzywdzę pisarzy. Poza tym, jak już wspominałam w innym temacie, większość duchownych katolickich uważa to za ciężki grzech - gdyby ktoś był zainteresowany, podam linki, a poza tym może by tak utworzyć temat o piractwie w chrześcijańskim dziale forum? Wielu z użytkowników jest chrześcijanami to powinno ich to zainteresować. Piractwo=grzech, to nie jakaś katolicka obsesja, bo również wielu niewierzących uważa korzystanie z takich materiałów za coś złego.
Amaral
05-04-2010, 08:14
JRR Tolkienowi już nie szkodzisz, tylko jego spadkobiercom i wydawcom, a to zupełnie inna rzecz. Takie piractwo to kradzież, ale to nie jest kradzież ostatnich pieniędzy jakiemuś biedakowi na ulicy.

Osobiście wolę książki od e-booków i wydaje na nie sporą część moich dochodów. Korzystam też jednak z wersji elektronicznych bo w niektórych sytuacjach są praktyczniejsze (np. gdy chcę poczytać w luźniejszym czasie w pracy, a tam nie wypada wykładać grubego tomiszcza na biurko - e-book na monitorze nikogo zaś nie razi bo nikt go nie dostrzega).
ivellios
05-04-2010, 09:04
Takie materiały na pewno budzą dużo kontrowersji, sam trafiłem na TTA2 przypadkiem jakiś czas temu i byłem mocno zaskoczony, że ktoś coś takiego zrobił. Myślę, że sam pomysł zebrania w jednym miejscu tych materiałów, jest bardzo dobry, bo pomaga w pracy, ale tak jak to już podnosił tutaj Galadhorn i inni: kupujmy też zwykłe książki. Mnie osobiście się źle czyta na komputerze i wolę wersje papierowe, sprawiają mi one więcej radości. Gorzej, jeżeli czegoś w Polsce się dostać nie da, a sprowadzenie z zagranicy kosztuje krocie (niestety nie tylko tyczy się to książek), co wtedy? Myślę, że jest to powód dla którego mogą niektóre osoby korzystać z materiałów elektronicznych w sposób wątpliwy. Smutna rzeczywistość.

Osobiście ciekaw jestem, co się pojawić ma w TTA3 i jak będzie wyglądało udostępnianie tego, bo z tego co pisze Galadhorn, to będzie bardzo trudno dostać taką wersję elektroniczną i może ma to sens. Tym bardziej, że jeżeli ma się rekomendacje dwóch innych osób, to teoretycznie spełnia to wymogi praw takie jakie są u nas w kraju, gdzie można korzystać z dzieła w ramach dozwolonego użytku prywatnego.
ladysherlockian
05-04-2010, 12:11
 	 			 
Gorzej, jeżeli czegoś w Polsce się dostać nie da, a sprowadzenie z zagranicy kosztuje krocie (niestety nie tylko tyczy się to książek), co wtedy? Myślę, że jest to powód dla którego mogą niektóre osoby korzystać z materiałów elektronicznych w sposób wątpliwy. Smutna rzeczywistość.Też kiedyś tak się usprawiedliwiałam, szczególnie co do tolkienowskich książek takich jak HoME, które rzeczywiście są bardzo trudno dostępne. Nawet dorabiałam sobie ideologię, że czytając je ćwiczę sobie angielski. Ale nic nie usprawiedliwia kradzieży, jeżeli coś jest za drogie, to po prostu musisz obejść się smakiem, albo odkładasz pieniążki, aby kiedyś sobie kupić.
Tolkiena może nie krzywdzę, ale przypomniało mi się coś na temat amerykańskiego pirackiego wydania Władcy... które opublikowano chyba bez wiedzy i zgody Tolkiena, a on sam nic z tego nie miał - bardzo go to zasmuciło. (Chyba - dosyć dawno czytałam na ten temat). Poza tym, czy Tolkien, dla którego tak ważna była wiara, chciałby mieć fanów, którzy kradną? Poza tym, czy krzywdzę Tolkiena, czy jego spadkobierców - krzywda jest krzywdą, a więc złem.
Co do TTA, to możnaby to ściągnąć chyba tylko wtedy, gdy masz zakupione wszystkie książki, które są tam umieszczone. Chociaż niektórzy twierdzą, że nawet jeśli masz oryginalną książkę, ściąganie ebooka z tym samym tekstem też jest kradzieżą, bo to jest inny format, za który należałoby zapłacić oddzielnie.
Galadhorn
05-04-2010, 12:55
... i wbrew temu, co pisze wyżej ladysherlockian, mogę kupić książkę lub płytę, skopiować ją i rozdać kopie rodzinie i znajomym. Ani to grzech, ani przestępstwo.


Mamy ciekawy temat: Prawo autorskie a dozwolony użytek prywatny. Forma, w jakiej obecnie jest dostępny TTA2 albo nowa książka Mumakil Fandom Press jest zgodna z polskim prawem i moralnością chrześcijańską (jeżeli już piszemy o grzechu).
ladysherlockian
05-04-2010, 15:03
Można pożyczyć znajomym, ale po pierwsze swoim prawdziwym znajomym - znasz osobiście ludzi odpowiedzialnych za TTA? Poza tym, to co wypożyczasz musi być legalne np. kupiłeś sobie Dzieci Hurina i wypożyczasz je najlepszemu przyjacielowi, z którym znacie się od piaskownicy. Natomiast w internecie prawie wszystko -z wyjątkiem rzeczy, które twórca sam udostępnia na swojej oficjalniej stronie - jest niestety nielegalne. Chodzi o to, że jeśli ściągasz np. wspomniane Dzieci Hurina, to aby je można było ściągnąć, ktoś musi udostępnić je w internecie. Zazwyczaj jest to ktoś zupełnie niezwiązany z autorem, np. Kazek z Koziej Wólki kupił se knigę, podobała mu się to myśli, udostępnię ziomalom na necie. I tu jest pies pogrzebany - Kazek nie miał prawa udostępnić tej książki, ponieważ udostępnianie jest zakazane, zatem ściągając coś takiego korzysta się z przestępstwa Kazka. Ściągnięcie takiego pliku można podciągnąć nawet pod paserstwo. I oczywiście Kazek nie jest żadnym Twoim bliskim znajomym, co jeszcze pogarsza prawno-moralną ocenę tego czynu. 

Na forum katolickim przeczytałam, że ściąganie z internetu jest złe z dwóch powodów: po pierwsze rzeczy, które się znajdują w necie, pojawiły się tam bez zgody twórców, a po drugie, ściągając te materiały pozbawiamy twórcę zarobku, który uzyskałby, gdybyśmy uczciwie daną rzecz kupili. Dlatego jest to kradzież. Jak już wspomniałam, służę linkami ze stron katolickich.


Podobne tematy: