Dokąd zmierzasz?

Kategoria: A drogi biegną dalej w przód...Wroobel
12-10-2007, 11:41
Kochani, mam wielką, kryptoreklamową prośbę:


Koordynuję teraz wielką akcję socjologiczną, która jest tworzona przy współpracy Pumy, Radiostacji i MTV - prowadzę bloga (oczywiście nie jako Wroobel ) pod adresem www.dokadzmierzam.pl. Generalnym założeniem akcji blogowej są komentarze pod konkretnymi wpisami - to właśnie tam ma się toczyć dyskusja. Ponieważ chcę rozreklamować akcję (dopiero ruszyła, wczoraj była konferencja prasowa), grzecznie bardzo proszę - a jakże - przyłączcie się! Można komentować jako użytkownik zalogowany, można komentować anonimowo - jak Wam pasuje (ale zarejestrowani walczą o nagrody) - więc piszcie co chcecie i ile chcecie. Nagrody przyznajemy za najciekawsze komentarze i za największą aktywność w komentarzach.

I wszelkie Wasze uwagi dotyczące funkcjonowania jak i wyglądu strony są dla mnie niezwykle cenne.

Z góry dziękuję

Przewdzięczny Wroobel
luthien222
12-10-2007, 13:58
Pomóżmy Wroobelowi rozreklamować blog! Roześlijcie tą stronę www.dokadzmierzam.pl na swoim gg. Proszę i z góry dziękuję!
Halcatra
12-10-2007, 16:46
Akcja bardzo fajna. Nie bardzo mogę pomóc, ale stronkę odwiedziłam, w ankiecie zagłosowałam, nawet trzy średnio inteligentne komentarze pół anonimowe zostawiłam. Pół anonimowe, bo jako anonim, a jednak podpisany  Postaram się stronkę odwiedzać na bieżąco i pewnie coś nieraz skomentuję. Przynajmniej spróbuję   


A odnośnie pomysłu Luthien, to jest i zły i dobry. Zły, bo robimy spamienie i coś w rodzaju durnych gadu gadkowych łańcuszków z serii wyślij to, dostaniesz tamto. Dobry - bo w akcje włączy sie więcej osób. Osobiście proponuję po prostu powiedzieć o akcji kilku osobom, ale takim, które podejdą do niej odpowiednio, a nie o niewyżytej bandzie botów.
Nimval
14-10-2007, 12:18
Wroobel masz mój miecz, biorę się za komentowanie:D:D. Hehe zacznę spokojnie, ale skończę z hukiem. Napisze ile zdołam  . Pozdrawiam i zachęcam resztę do pomocy "Wroobelkowi"
Dagobert
17-10-2007, 15:38
 	 			 
Koordynuję teraz wielką akcję socjologiczną, która jest tworzona przy współpracy Pumy, Radiostacji i MTVNie wiem jak się prowadzi socjologiczne akcje, myślałem, że czynią to jakieś instytuty naukowe albo pozarządowe organizacje. Nie chodzi tu czasem o akcję na użytek marketingu jakichś korporacji? Niezbyt to etyczne.
Mam nadzieję, że się mylę
Halcatra
17-10-2007, 17:58
 	 			 
Nie wiem jak się prowadzi socjologiczne akcje, myślałem, że czynią to jakieś instytuty naukowe albo pozarządowe organizacje.E, a czy nie jest przypadkiem tak, że zmienianie świata to także nasza działka?

Dagobert
17-10-2007, 18:44
Czym innym jest akcja socjologiczna, a czym innym społeczna. Akcja socjologiczna to akcja o charakterze naukowym-poznawczym nie stricte praktycznym.


Halcatra
17-10-2007, 18:53
 	 			 
Czym innym jest akcja socjologiczna, a czym innym społeczna.Dagobert
17-10-2007, 19:13
 	 			 
Połowy nie znam i nawet nie pofatyguję się, żeby wbić w Wikipedię, bo mi to do szczęścia nie potrzebne

Do szczęścia oczywiście nie, ale nie będziesz widzeć do czego to potrzebne jak nie będziesz wiedzieć co to. Mądra dziewczyno Eowino.

Badanie, nauka etc. ma swoje prawa i metody. I cel jakim jest poznanie prawdy. Jeśli ma się jakieś inne cele to się o tym uprzedza ankietowanych.

Naprawdę nie mam specjalnej ochoty nikogo uświadamiać. Ale mi głupio jak czytam jak młodzi myślący idealiści są wykorzystywani. Dlatego proszę inne osoby, zwłaszcza obeznane z problematyką metodologii nauk i socjologii o wyrażenie opinii co do takich akcji.
Wroobel
17-10-2007, 20:47
 	 			 
Dlatego proszę inne osoby, zwłaszcza obeznane z problematyką metodologii nauk i socjologii o wyrażenie opinii co do takich akcji.Dzizas. Człowiek chce dobrze a dostaje z buta w zadek. Ale może świat poszedł za bardzo naprzód. Dagobercie, nie pracuję dla wielkich korporacji i nie służę szarym eminencjom rządzącym naszym krajem. Ale po kolei:

Dagobert
17-10-2007, 21:23
Naprawdę nie chciałem nikogo urazić. Nie wiem za co odpowiada i jaki ma wpływ na wielką akcję socjologiczną jej koordynator. Niczego personalnie Ci nie zarzucam, bo nie znam zakresu kompetencji i wiedzy Twojej osoby w tej akcji.

Prosiłeś o uwagi. Jak rozumiem także krytyczne. Chciałem tylko upodmiotowić młodych ludzi, uwrażliwić ich na problem, żeby nie byli tacy bezbronni.
Nie wiem czy rozumiesz o co chodzi. Nie o ocenę moralną marketingu, reklamy etc. Tylko o etyczną kwalifikację nie podania do wiadomości osób ankietowanym jaki jest cel akcji. Że są traktowani jak target do zbadania. Jak istotna na rynku grupa konsumentów, których preferencje, opinie itd. nie są potrzebne dla ich rozumienia czy poznania tylko dla stosowanych wobec nich strategii reklamowych. Wszystko

Nie mam nic przeciwko, każdy przedsiębiorca ma święte prawo badać rynek. Ale im to otwarcie powiedzcie. To jest akcja kierowana do ludzi młodych, często niepełnoletnich. Instrumentalne traktowanie ich idealizmu oznacza ich demoralizację i uwłacza ich godności. Te uwagi jak widzisz nie mają charakteru zarzutów w sensie prawnym. To jest moja prywatna ocena moralna i też jakoś estetyczna.

Oczywiście jeśli sobie życzysz, służę danymi do pozwu. Proszę także o sformułowanie roszczenia może obejdzie się bez sądu jakie dobro osobiste zostało naruszone, czyje, jakim działaniem, na czym ma polegać usunięcie dokonanego naruszenia może tez szkody w sensie moralnym i zadośćuczynię za doznana krzywdę. Służę

aj jeszcze jedno. Dziękuję za prawo do riposty
Nimval
20-10-2007, 08:07
ajaj. Mi tam podoba się ta strona. Mam szanse wypowiedzieć się na tematy, które od dawna mnie interesowały, lecz nigdy nie znalazłem doskonałego ujścia mej wiedzy. Ludzie młodzi to grupa, która kiedyś będzie dążyła. Heh i dobrze byłoby, co nieco o nich wiedzieć, a to że ktoś z naszych rozmów napisze jakieś sprawozdanie lub z naszych ankiet dowie się jacy to my jesteśmy to chyba nic złego. Przynajmniej dla mnie i nie czuję się jak królik doświadczalny, więc po co tyle szumu. Jak komuś nie za bardzo ta strona przypada do gustu, to nie musi jej odwiedzać. W sieci są miliony innych.
Dagobert
20-10-2007, 13:10
Masz rację Nimvalu. Nie chodziło mi o ludzi piszących na stronie, tych oceniłem tak pozytywnie jak tylko możliwe (idealizm, refleksja, otwartość). Potrzeba dzielenia się swoimi myślami, zaangażowanie, poszukiwanie odpowiedzi, określanie własnej tożsamości itd. to wszystko jest naturalne i cenne. I faktycznie ta strona to zapewnia. 


To trochę przykre, że to co myślą młodzi ludzie nie interesuje rodziców i pedagogów tak mocno i szczerze jak twórców baz danych dla strategii reklamowych.

Nie jestem ani jednym, ani drugim. Ale zacząłem pisać i dlatego, co tu dużo mówić, jestem do Twojej dyspozycji, proponuję Ci pierwszy z tematów do napisania powiedzmy eseju czy rozprawy. Ty napiszesz z perspektywy swojej, a ja swojej (27 letniej) i się wymienimy. Temat : "Relacja między podmiotem a obiektem buntu. Korzyści i zagrożenia dla obydwu". Może być? Jak coś podaj własny temat jestem otwarty. Mam tez inny: "Źródła buntu: bilogiczne, ekonomiczne, społeczne, inne. Ustal skąd się bierze bunt"
Achika
27-10-2007, 23:02
Z sympatii do Wroobla zajrzałam, ale swoją aktywność ograniczyłam do oddania głosu w ankiecie. Artykuł o grupach jest wyraźnie adresowany do młodzieży, więc nie mam nic do powiedzenia. Akurat w mojej grupie towarzysko-przyjacielskiej (klub fantastyki) nie obowiązują żadne kody odzieżowe (mimo, że sporo osob nosi się na czarno) czy słuchanie tej samej muzyki (mimo, że sporo osób słucha rocka). Nie ma nawet obowiązku bycia na bieżąco z książkami i filmami fantastycznymi...
Nimval
18-11-2007, 01:35
Cóż moja działalność została nagrodzona. Wygrałem perfumkę Pumy  . Już mi ją przysłano. Powiem wam wszystkim, że warto brać udział w takim czymś, ponieważ świat wymaga naprawy, a może właśnie dzięki takiej małej sprawie, poruszy się wielki świat. 

Dagobert chętnie napiszę esej na jakiś temat, ale jak będę w stanie na razie mam bardzo dużo zajęć i wierz mi, poskładać je wszystkie wcale nie jest proste.
Dagobert
18-11-2007, 10:14
 	 			 
Wygrałem perfumkę Pumy


może właśnie dzięki takiej małej sprawie, poruszy się wielki świat.rozbiłem trochę kontekst, wybacz Nimvalu, nothing personal i no comments
Nimval
18-11-2007, 12:45
Nie mam nic za złe, Dagobercie, po prostu uważam, że taka akcja, jaką rozpoczęła ta firma - MA SENS. Ja mogę tylko zachęcić do wzięcia udziału w takiej akcji.
Nimval
30-11-2007, 20:49
No i po raz kolejny wygrałem, więc tym bardziej zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tym "procesie", jakim niewątpliwie jest wygrywanie nagród.

Pamiętaj: " i ty możesz wygrać", życzę powodzenia wszystkim.


Podobne tematy: