Pierwsza pigułka - co zaczyna się dziać w moim organizmie?

Kategoria: Antykoncepcja hormonalnaPierwsza pigułkaGrMary
Wto Mar 03, 2009 7:30 pm
Hmm nie wiem czy temat ten był poruszany, ale przeglądając forum nie trafiłam na odp mnie satysfakcjonującą.


Przyjęłam dziś pierwszą tabletkę, 30h od rozpoczęcia okresu, wiem że naprawdę zabezpieczonym jest się gdy przyjmie się tabsa od razu 1 dnia okresu, jednak czy te 6h ma aż takie znaczenie? Jestem raczej od razu zabezpieczona czy jednak radzicie uprawiać sex przez kolejne 7 dni z dodatkowym zabezpieczeniem?
Nom i pytanie jak w temacie - wzięłam 1 pigułkę, co zaczyna się dziać? Dalej mam tak jak normalnie okres czy zanika itp? Jak to było u was? A jakieś objawy poza tym, np pobudzenie/ospałość, ból głowy, jakieś inne samopoczucie w pierwszych dniach??

Z góry dzięki za odpowiedzi :))
mała1988
Wto Mar 03, 2009 7:33 pm
Jeśli przyjmie się pierwszą tabletkę pomiędzy 2 a 7 dniem cyklu, to należy się dodatkowo zabezpieczać przed 7 kolejnych dni.


A co do dodatkowych pytań, to jest to sprawa indywidualna. U mnie na przykład okres bardzo się zmniejszył i skrócił i byłam senna. Kwestia reakcji organizmu. Nikt nie wie, jak Twój organizm zareaguje, jakie skutki uboczne będziesz miała... Po porstu musisz przetestować na sobie :)
kishka85
Wto Mar 03, 2009 7:35 pm
Musisz się dodatkowo zabezpieczać. 

No i co się zaczyna dziać po pierwszej pigułce- wziętej prawidłowo? Śluz się zmienia i czary- mary, nie zachodzi się w ciążę- bo nie ma owulacji ;)
lasia
Wto Mar 03, 2009 7:36 pm
skoro przekroczyłaś 24h to znaczy że tabsa przyjęłaś drugiego dnia cyklu i należy dodatkowo się zabezpieczać 7 dni, te 6h ma znaczenie. Hormony mogą, ale nie muszą wpłynąć na długość i obfitość okresu, ale nie muszą. U mnie krwawienie w ogóle się nie zmieniło. Senna nie byłam ;)
GrMary
Wto Mar 03, 2009 7:50 pm
dzięki Wam za odpowiedzi :D zobaczę na dniach co tam się będzie ze mną działo ^^


Podobne tematy: