Odstawienie tabletek YASMIN - brak okresu, ciąża?

Kategoria: Antykoncepcja hormonalnaOdstawienie tabletek YASMIN



madzialicja
Nie Gru 27, 2009 12:58 pm
Witam, odstawiłam tabletki Yasmin po 3 latach brania. odstawiłam je 20 września tego roku - była to ostatnia tabletka z opakowania. Po 4 dniach wystąpił okres (to był jeszcze ten spowodowany tabletkami.) Kolejna miesiączka wystąpiła 26 października  (czyli opóźnienie jakieś 5 dni, niż miałam jak brałam Yasmin). Od tego czasu nie wystąpiła u mnie miesiączka. Zastanawiam się czy jest to normalne. Dodam, że mam zespoł PCOS
kasia.
Nie Gru 27, 2009 2:31 pm
dwumiesięczny cykl? miałaś niezabezpieczone (prezerwatywą) stosunki w tym czasie? Robiłaś test? Zapraszam do ginekologa. Opóźnienie może być spowodowane rozregulowaniem gospodarki hormonalnej po tabletkach, ciążą, PCOSem i innymi przyczynami. Należy wykluczyć ciążę (testem) i udać się do ginekologa celem ustalenia przyczyn zaniknięcia miesiączki.
Kajak
Nie Gru 27, 2009 2:31 pm
normalne. o ile od czasu odstawienia pigul nie miałas niezabezpieczonych stosunków to w ciąży nie jesteś.


czy Twoj lekarz ginekolog zadecydował, że przy policystycznych możesz zrezygnować z piguł czy to Twoja decyzja?
madzialicja
Nie Gru 27, 2009 4:30 pm
O odstawieniu tabletek zadecydowała prof. Warenik z Poznania, po odkryciu u mnie PCOS, chociaż nie wiem czy była to dobra decyzja. Od czasu odsatwienia tabletek kochałam się z moim mezczyzna, ale zawsze w prezerwatywie.
Kajak
Nie Gru 27, 2009 7:51 pm
szczerze mówiąc niewiele miałam do czynienia z policystycznymi, ale z relacji moich znajomych każda wlaśnie dostala nakaz brania pigulek. nie wiem, nie znam się, ale może udaj sie do innego lekarza?


no to skoro nie było żadnych wpadek, to nie ciaża :)


Podobne tematy: