Odstawienie tabletek - kiedy miną skutki uboczne ?

Kategoria: Antykoncepcja hormonalnaOdstawienie tabletek



ksia87
Pią Mar 20, 2009 5:20 pm
Witam ,mam pytanie . Brałam tabletki ok. 8 m-cy odezwały się skutki uboczne które pojawiły się od momentu brania tabletek, miałam potworne bóle i zawroty głowy. Źle się czułam . Przestałam je brać ( już miesiąc) Fakt już nie mam zawrotów głowy ale jeszcze dość czesto czuje dziwny ból głowy (taki jak przy tabletkach) . Zastanawiam się kiedy skutki uboczne całkowicie miną ? Czy potrzebny jest dłuższy okres czasu by organizm się przestawił ? Teraz nie jest to aż tak dolegliwe ale fakt faktem jeszcze czuje można powiedzieć że pewien dyskomfort. Jak to jest z organizmem po zaprzestaniu stosowania tabletek? Wiem że każdy organizm jest inny . Czy ktoś z was miał a może ma podobne doświadczenia ? ile czekaliście by skutki uboczne minęły na dobre ?

Z góry dziękuje
Pozdrawiam
jaskierka
Sob Mar 21, 2009 9:32 pm
Ja zaczęłam drugi miesiąc bez tabletek i powiem, że skutki uboczne się znacznie zmniejszyły ale ciągle mam kłucie w nodzę itp, chociaż d-dimery wykluczyły ewentualne zakrzepy. Słyszałam, że usuwanie hormonu trwa 3 miesiące, ale nie wiem jak jest naprawdę. Sama nie mogę się doczekać kiedy miną.
Kokosanka
Nie Mar 22, 2009 6:30 pm
Po trzech naturalnych cyklach organizm wraca do normy :) Jeżeli nadal skutki uboczne nie ustąpią, odwiedź ginekologa :)


Podobne tematy: