Jednoskładnikowe czy dwuskładnikowe - które lepsze?

Kategoria: Antykoncepcja hormonalnaJednoskładnikowe czy dwuskładnikoweSandii
Wto Mar 24, 2009 4:05 pm
Hej dziewczyny. ;)


Ostatnio w klasie pojawił się problem. Zastanawiamy się, które tabletki są lepsze: jednoskładnikowe czy dwuskładnikowe? (dla młodych dziewczyn, w wieku 18 lat). Każdy podaje różne argumenty: że jedne lepiej zabezpieczają, że inne mają mniejszą zawartość hormonów...

Mogłybyście pomóc mi rozwiązać wątpliwości?
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam. :)
korek007
Wto Mar 24, 2009 4:25 pm
Nie ma lepszych i gorszych. Wszystkie branie prawidłowo zabezpieczają tak samo.

Tutaj chodzi głównie o kwestię tolerowania ich przez organizm- jednej bardziej podejdą jednoskładnikowe innej dwuskładnikowe.
Mika88-20
Wto Mar 24, 2009 5:15 pm
dokladnie. Wszystkie tabletki daja zabezpieczenie pod warunkiem, ze beda brane regularnie i zgodnie  z ulotka i nie ma co gadac, ze jednoskladnikowe sa lepsze a tamte gorsze poniewaz kazda kobieta jest inna i kazdej organizm inaczej zareaguje na tabletki
Sandii
Wto Mar 24, 2009 8:58 pm
A które mają mniejszą ilość hormonów?
korek007
Wto Mar 24, 2009 9:06 pm
http://forum.antykoncepcja.pl/viewtopic.php?t=1253


tutaj masz wykaz tabletek z podziałem na generacje


ja tylko dodam, że nie zawsze tabletki z mniejszą ilością hormonów lepiej służą :) i mniejsza ilość hormonów nie jest równoznaczna z tym, że tabletki gorzej zabezpieczają :)
jula18
Sro Mar 25, 2009 8:59 am
 	  			  

ja tylko dodam, że nie zawsze tabletki z mniejszą ilością hormonów lepiej służą :)


dlaczego? tzn.wiem,że niektóre dziewczyny mają sutki uboczne po tabletkach z mniejszą dawką hormonów,a po tych z większą już nie mają.ale zastanawiam się,dlaczego tak jest.bo też dłuższy czas myślałam,że najlepiej brac te z minimalną dawką hormonów.bo jeżeli nasz organizm dobrze funkcjonuje bez hormonów,to sobie pomyślałam,że im mniej tym lepiej.może ktos mnie oświecić?
A!
Sro Mar 25, 2009 11:31 am
Nie ma lepszych i gorszych tabletek. I wszystkie tabletki zabezpieczają przed ciążą, nie to, że jedne bardziej, a drugie mniej.


Podobne tematy: