Azalia - inne wyjście?

Kategoria: Antykoncepcja hormonalnaAzaliaazerty
Wto Lis 10, 2009 7:34 pm
Witam,

moja Doktor przepisała mi Azalię. Wcześniej nie stosowałam innej metody antykoncepcji. Gin. poleciła mi te tabletki ze względu na moje rozpoczynające się problemy z żylakami oraz na nadwagę.
Jednak naczytałam się w internecie, że tabletki te powodują plamienia, a wręcz krwawienia, w innych przypadkach następuje zanik miesiączki. A poza tym libido maleje do 0.
Nie jestem osobą specjalnie systematyczną dlatego boję się, że zapomnę wziąć pigułki, a w przypadku tych tabletek regularność jest obowiązkowa co do godziny.
Czy jest w moim przypadku możliwość zmiany tego specyfiku na inny?
Wiem, że najpierw muszę sprawdzić jak te tabletki będą działały na mój organizm, jednak już teraz chciałabym się zorientować czy jest jakieś inne wyjście (podobno Yaz ma bardzo mało hormonów).
Pozdrawiam :)
Kajak
Sro Lis 11, 2009 12:21 pm
po pierwsze Azalia to jest tzw pigulka jednoskładnikowa(minipigułka - google it), czyli nie hamuje owulacji, natomiast zagęszcza śluz, spłyca endometrium.

przepisuje sie je zazwyczaj matkom karmiącym, osobom powyżej 35 roku, palaczkom, cukrzykom, osobom z wysokim poziomem cholesterolu i last but not least - ludziom z proplemami 'żylnymi'

po drugie, to że ludzie piszą jak na nich działa, nie znaczy, ze na
Ciebie będzie działać tak samo. to nie chodzi o to, w której tabletce jest mniej hormonów (azalia w ogóle nie posiada tych 'szkodzących hormonów', bo nie zawiera w ogóle estrogenu, tylko troszkę progestagenu), tylko o to jakie Tobie będą pasować. wszystko zależy od wyników Twoich badań u endokrynologa. niektóre dziewczyny czują sie wręcz tragicznie przy tabletkach mających mala zawartość hormonów np. yasminelle. musisz spróbować na własnej skórze co Ci pasuje. nikt Ci nie zagwarantuje jak po czym będziesz się czuć. do wyboru poza azalią masz jeszcze na pewno cerazette, też miniipigulke, jednak nie wiem jak one roznia sie w skladzie.

trzecia sprawa - azalia jako minipigułka musi byc faktycznie przyjmowana berdzo rygorystycznie. limit opóźnienia to zdaje sie 3h. nie pamiętam dokladnie ichh funkcjonowania, więc poczytaj o nich.

wyjściem dla zapominalskich są plastry, nuvaring (<- preparaty dwuskładnikówe, w odróżnieniu od azalii), iniekcje, wkladki wewnątrzmaciczne. masz spory wybór.


inne wyjście jest zawsze :)

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 12:34 pm ]
ale cóż... jeśli masz problemy z krzepiwoscia i ukladem krwionosnym too wyjsciem hormonalnym jest tylko minipigulka. nie można brać innych pigulek przy takich chorobach. ewentualnie spirala jeśli juz rodziłaś? albo iniekcje, tylko nie wiem jak one sie mają do osób z problemami ukladu krwionoscnego
alex24
Sro Lis 11, 2009 12:38 pm
Musisz pamiętać, że każda metoda ma swoje wady i zalety i niezależnie od tego jaka to będzie pigułka zawsze może powodować krwawienia, plamienia, bóle glowy, mdłości,tycie, spadek libido i wiele innych skutków ubocznych i o każdej metodzie przeczytasz w necie negatywne opinie., a są kobiety, które azalie naprawdę chwalą. 

Jak już napisała Kajak: wyjście masz zawsze: prezerwatywa, nuva ring, plastry, iniekcje hormonalne, wkłada uwalniająca hormony bądź spirala, pigułki dwuskładnikowe, implanty hormonalne, NPR, czyli naturalne planowanie rodziny.


Podobne tematy: