Antybiotyk - przedłużenie opakowania i skrócenie przerwy

Kategoria: Antykoncepcja hormonalnaAntybiotyk



justys79
Wto Sie 18, 2009 8:05 pm
Witam. Powiedzcie proszę, czy byłam i jestem zabezpieczona, bo panikuję :(


W drugim tygodniu brania pigułek brałam antybiotyk, któy mógł osłabić ich działanie. Do końca opakowania zostało siedem tabletek, w czasie których powinnam dodatkowo się zabezpieczać, ale się nie zabezpieczałam, bo nie było w ogóle sexu :(
Po skończeniu opakowania chciałam przesunąć sobie krwawienie, więc wzięłam jeszcze 3 pigułki z opakowania zapasowego i dopiero zrobiłam przerwę, czyli wzięłam 10 tabletek po skończeniu antybiotyku (7 z 3 tygodnia i 3 dodatkowe). W tym czasie też nie współżyłam.
Krwawienie w przewie wystąpiło takie jak zwykle i w trezci dzień krwawienia miałam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia (ale bez wytrysku we mnie).
Potem spanikowałam zupełnie, że antybiotyk osłabił pigułki i w przerwie poziom hormonów bardzo spadł i odblokował się owulacja, więc po 5 dniach przerwy wzięłam już 1 tabletkę z następnego opakowania (skróciłam przerwę o 2 dni).
Teraz jestem przy 10 tabletce, mam straszne zawroty głowy, dużo mlecznobiałego śluzu i bardzo wyraźne żyły na piersiach. Skojarzenie jednoznaczne - owulacja się odblokowała i... ciąża...
Byłam u dwóch ginów i obaj powiedzieli, że zabezpieczenie jest teraz cały czas, w przerwie też (pomijając czas antybiotyku).

Aha, pigułki biorę od 3 lat i jest to yasmin. Tych zawrotów głowy, żył i śluzu nigdy nie miałam...
To byłam w końcu zabezpieczona po tych 10 tabletkach i w 5 dniu przerwy?
gugaraga
Wto Sie 18, 2009 8:22 pm
jakoś strasznie mi się skomplikowany Twój post wydaje :)

czyli tak, krótko mówiąc - współżyłaś po 15 dniach od skończenia antybiotyku tak?
jeśli tak, no to hohooo jak byłaś zabezpieczona, na prawie 100% jakie daje antykoncepcja hormonalna. w ulotce napisane jak byk: w trakcie kuracji antybiotykowej i 7 dni po trzeba się zabezpieczac dodatkowo, więc po 15 dniach juz jest wszystko bezpiecznie i normalnie.

a co do tego sluzu i zyl i w ogole, to moze to byc efektem tego, ze wydluzylas przyjmowanie tabletek i skrocilas przerwe

spokojnie justys, spokojnie :)


Podobne tematy: