Ankieta - Poleć kobietom swojego dobrego lekarza ginekologa

Kategoria: Ankiety, prace naukowe, badania statystyczneAnkietaadmin
Wto Lut 17, 2009 1:08 pm
Dobry ginekolog jest dla kobiety tak samo ważny (a może i ważniejszy) niż dobry fryzjer czy kosmetyczka.

Chcemy pomóc naszym Użytkowniczkom w znalezieniu dobrego ginekologa, a jednocześnie promować lekarzy, którzy traktują swoją pracę odpowiedzialnie.
Pracujemy nad przygotowaniem strony (jako części portalu Antykoncepcja.pl), gdzie użytkowniczki(cy) forum mogą polecić swojego lekarza - ginekologa. Przygotowujemy ankietę o wypełnienie której będziemy prosili kobiety.
Będziemy wdzięczni za pomoc w przygotowaniu zestawu pytań.

Proponowane przez nas pytania:
1. Czy poleciłabyś swojego ginekologa innym kobietom?
2. Imię i nazwisko lekarza
3. Adres gabinetu
4. gabinet prywatny? Tak/nie
5. cena wizyty
6. czy zbiera wywiad przed wypisaniem recepty?
7. czy zleca badania przed wypisaniem recepty?
8. czy bada wewnętrznie (ginekologicznie) przed wypisaniem recepty?
9. czy regularnie zleca badania krwi?
10. czy regularnie bada piersi?
11. czy regularnie pobiera cytologię?
12. czy regularnie wykonuje/zleca badanie USG narządu rodnego?
13. ile opakowań tabletek wypisuje jednorazowo na wizycie?
14. ile wcześniej trzeba zapisywać się na wizytę?
15. czy dokładnie i wyczerpująco odpowiada na Twoje pytania?

Jeśli wybierając ginekologa chciałybyście zadać jeszcze jakieś pytanie to piszcie komentując ten temat.

Wersja poprawiana na bieżąco pod wpływem sugestii użytkowników:
1. Czy poleciłabyś swojego ginekologa innym kobietom?
2. Imię i nazwisko lekarza
3. Adres gabinetu
4. gabinet prywatny? Tak/nie
5. cena wizyty
6. czy zbiera wywiad przed wypisaniem recepty?
7. czy zleca badania przed wypisaniem recepty?
8. czy bada wewnętrzenie (ginekologicznie) przed wypisaniem recepty?
9. czy regularnie zleca badania krwi?
10. czy regularnie bada piersi?
11. czy regularnie pobiera cytologię?
12. czy regularnie wykonuje/zleca badanie USG narządu rodnego?
13. ile opakowań tabletek wypisuje jednorazowo na wizycie?
14. ile wcześniej trzeba zapisywać się na wizytę?
15. czy dokładnie i wyczerpująco odpowiada na Twoje pytania?
16. Czy wypisuje tabletki do antykoncepcji awaryjnej - "po stosunku" (dodane przez An00sia)
an00sia
Wto Lut 17, 2009 1:23 pm
Ja bym dodała pytanie, czy przepisuje tabletki w stylu postinor czy escapelle.

To ważne, bo część lekarzy odmawia zasłaniając się jakimiś bliżej nie określonymi względami moralnymi.
Butonierka
Sro Lut 18, 2009 6:08 pm
Zgadzam się z An00sią, to bardzo istotne. Ja dodałabym jeszcze serię pytań nt. prowadzenia ciąży, w końcu nie wszystkie pacjentki gabinetów ginekologicznych boją się jej jak diabeł święconej wody, są takie, które wręcz chcą zachodzić w ciążę (wiem, dziwne ;)).
Angelika
Nie Lut 22, 2009 4:14 pm
jak ktos niedoczyta to tak jest :)

przecież to jest dyskusja o tym jaką zrobić ankietę, a nie ankieta do wypełniania
ta dzisiejsza młodzież :(
ja bym dodała pytania:
→ o płeć - duża część z nas ma preferencje w stylu "tylko do kobiety" albo "ginekolog? tylko facet" - niby z imienia można wywnioskować, ale jakby jakieś wyszukiwanie było to prościej
→ o to czy doktora można polecić na pierwszą wizytę, mój na ten przykład jest bardzo dobry do stałej opieki, ale przyjaciółka która poszła do niego na pierwszą wizytę nie była zadowolona (potem było już super)
→ o to czy do wypisania recepty na tabsy konieczna jest pełna wizyta czy można tylko wpaść po receptę ewentualnie odebrać w recepcji
kishka85
Nie Lut 22, 2009 4:29 pm
Moim zdaniem istotne jest też to, czy ginekolog jest delikatny. Może dla niektórych to nieistotne, ale dla mnie to ważne. 

Hm, może także czy lekarz jest miły, czy też nie.

Btw. jeśli jest lista ginekologów, do których można pójść, to może też dobra byłaby taka lista, która dotyczy lekarzy, do których lepiej nie iść.Hm, na tym forum można pisać bez zalogowania? Jako gość?
alex24
Pon Lut 23, 2009 11:24 am
ja nie rozumiem pytania o pierwsza wizyte, przecież udając sie do nowego ginekologa zawsze musi być ta ,,pierwsza wizyta,, ; czy to chodzi raczej o pierwszą wizyte w życiu? Zresztą tak czy siak lekarz musi być dobry od początku, gdybym ja czyms się zraziła na pierwszej wizycie więcej bym nie poszła do tego lekarza.
kishka85
Pon Lut 23, 2009 3:46 pm
Moja pierwsza wizyta była spoko:) Lekarz mówił, że sam się stresuje żeby nie zniechęcić dziewczyn, które pierwszy raz przychodzą na badanie:)

Ogólnie, to się zdziwiłam, że nie było mi głupio:)
Ale podejście było spoko!:)
Kafelka
Pon Lut 23, 2009 8:32 pm
robicie dziewczyny taką listę, że znalezienie lekarza chociaż w połowie tak odpowiadającego waszym wymaganiom będzie cudem :PA proponuje założyć osobny dział a w nim pod działy Czyli np. Ginekolodzy godni polecenia w Polsce i pod działy: małopolska, wielkopolska, pomorze itd (czyli podział na województwa). W nich będą już tematy konkretnych miast (np. Gdańsk, Kraków, Wrocław itd) i opinie użytkowników w każdym mieście

Co do nie polecanej listy to nie wiem czy można takową tworzyć. Jeszcze dojdzie do jakichś kłótni. Nie wiem zresztą jak uważacie. Czy mój podział nie byłby dużo bardziej przejrzysty? W momencie jak wszystko będzie w jednym miejscu to trudno będzie coś znaleźć a tak to cyk, wchodzimy w województwo, potem w miasto i jeśli danego miasta nie ma to tworzymy nowy temat z nazwą miasta w tytule.
taka-sobie-ja
Pon Lut 23, 2009 9:01 pm
tak w ogole, to nie jest to zaden innowacyjny, oryginalny pomysl... taka lista juz istnieje i jest dosc powszechnie znana w necie, jesli ktos umie szukac... nawet wiele razy ja odsylalam do niej tu na forum i pare innych osob chyba tez... nie widze sensu dublowania akcji... no moze jeden w tym sens, ze jest to bardziej szczegolowy wykaz np. dotyczacy wypisywania escapelle/postinoru etc.


http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=18090

http://forum.gazeta.pl/fo...6&w=8482139&s=0
Kafelka
Pon Lut 23, 2009 9:12 pm
a ja ten sens widzę. Bo to co jest na na gazecie.pl woła o pomstę do nieba!!!

Tam jest jeden wielki chaos i nic więcej. Można tam znaleźć wszystko i nic. Poza tym mimo wszystko wolałabym aby polecono mi lekarkę tutaj niż tam. Dlaczego? Bo tutaj część osób "znam" i mogę im "zaufać", na gazecie może napisać coś każdy, więc nie mam do niej zaufania. Gdyby takie coś uporządkowane powstało tutaj, to byłoby wspaniale. Kolejna mądra i przydatna rzecz na forum!
Anusiax
Pon Lut 23, 2009 9:16 pm
 	  			  
Kolejna mądra i przydatna rzecz na forum!

Ja użyłabym tu raczej "jedna z niewielu". Ale to OT.
Kafelka
Pon Lut 23, 2009 9:26 pm
jak to? A lista rzeczy wpływająca na skutecznośc tabletek i użytkowniczki znające się na prawie wszystkim? Mi się to forum bardzo przydało, i gdyby powstało to co mówię to, dla mnie przynajmniej, byłoby jeszcze bardziej przydatne :)
Anusiax
Pon Lut 23, 2009 9:33 pm
 	  			  
jak to? A lista rzeczy wpływająca na skutecznośc tabletek i użytkowniczki znające się na prawie wszystkim? Mi się to forum bardzo przydało, i gdyby powstało to co mówię to, dla mnie przynajmniej, byłoby jeszcze bardziej przydatne :)


Każdemu bardzo się przydaje, mi również :) ale wytłumaczę Ci na pw ;)
Merilon
Sro Lut 25, 2009 11:11 am
ja również popieram pomysł !! tak jak koleżanka wcześniej napisała, to co jest na gazeta.pl woła o pomstę do nieba. Pytanka są odpowiednie, dzięki temu łatwo będzie można znaleźć kogoś w pobliżu miejsca zamieszkania, bo na własniej skorze wiem jak cieżko o dobrego ginekologa (do obecnej Pani doktor chodze bardziej z przymusu i braku alternatywy). Tak więc popieram, i jeszcze raz popieram !! jak to sie mówi, jestem 3x na TAK ;)
Qetesh
Sro Lut 25, 2009 12:08 pm
Pomysł zakładał stworzenie listy lekarzy ginekologów-położników polecanych przez użytkowników forum/strony (głównie użytkowniczki). W wielu miejscach funkcjonują listy lekarzy dobrych i lekarzy złych. Nam chodzi o stworzenie listy lekarzy polecanych pod względem ich podejścia do spraw antykoncepcji. Czasem cudowny lekarz pod względem wiedzy i podejścia do pacjentki jest zupełnie nie odpowiedni ze względu na swoje przekonania dotyczące życia erotycznego młodych ludzi, przekonaniu o konieczności zachodzenia w ciążę w jak najmłodszym wieku i unikaniu preparatów hormonalnych. O tym, że spora część boi się wpisać na recepcie słowa zaczynającego się na "P" lub "E" nie wspomnę. 

Lista ma być narzędziem ułatwiającym znalezienie użytkowniczkom lekarza który spełnia wszystkie standardy właściwej opieki wymaganych dla pacjentek korzystających lub chcących korzystać z antykoncepcji.
Być może będzie to narzędzie które z biegiem czasu pozwoli na "wymuszenie" na lekarzach właściwego podejścia do nas. Podejścia takiego jakiego oczekujemy, a nie takiego jaki oni chcą Nam zaoferować.
Jak można to zrobić? Korzystając z usług "dobrych", a unikając "złych". Może puste poczekalnie ich gabinetów dadzą im do myślenia.
Ma być to narzędzie służące do promowania lekarzy dotrzymujących wszelkich standardów opieki w XXI w, ale promocji niezależnej od ilości czy wielkości wykupionych reklam. Z założenia do początku do końca jest to akcja tworzona tylko i wyłącznie przez użytkowników dla użytkowników. Forum i portal Antykoncepcja.pl jest tylko medium umożliwiającym technicznie przeprowadzenie takiej akcji, jednak nie będzie mieć żadnego wpływu na jej wyniki. Nie będzie możliwości, jak w innych rankingach, wykupienia pogrubienia czy top pozycji w danym regionie przez lekarza.
Wyniki akcji mają być przedstawiane za pomocą mapy, tak aby każda dziewczyna/kobieta mogła w swojej okolicy znaleźć dobrą opiekę.
I to był mój pomysł - kobiecy, może zbyt ideologiczny, ale w dużej części możliwy do zrealizowania.
kishka85
Sro Lut 25, 2009 12:22 pm
1. Jeśli chodzi o miejscowości- to zapewne będą to duże miasta, a nie np. zapomniany wschód Polski (skąd pochodzę). Przydałyby się oczywiście informacje o małych miastach.

2. Hm, sądzę że ta ankieta nie będzie ogólnodostępna, bo nie wszystkie kobiety, które stosują antykoncepcję wnikają co, jak i gdzie ( i także wielu użytkowników, gdy wchodzi na to forum, nawet nie chce poszukać zagadnień na dręczący ich temat, tylko przychodzą na gotowe z nastawieniem, napiszę 5 tematów i zapewne ktoś odpowie, bo po co mam się męczyć).
3. Ginekolog, który przepisuje recepty może też być do bani, ale je wypisuje, tzn. że mam uważać, że jest tym ''dobrym''?
Qetesh
Sro Lut 25, 2009 12:51 pm
 	  			  
1. Jeśli chodzi o miejscowości- to zapewne będą to duże miasta, a nie np. zapomniany wschód Polski (skąd pochodzę). Przydałyby się oczywiście informacje o małych miastach.


Listę tworzą użytkownicy, to od nich zależy które gabinety znajdą się na liście. Oczywiście, ze względu na większą ilość mieszkańców i dostęp do internetu w większym stopniu będą reprezentowane większe miasta, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby znalazły się tam również małe miejscowości.

Kafelka
Sro Lut 25, 2009 2:14 pm
a mmój pomysł?  tzn strona techniczna: dział podział topici? to by było dużo czytelniejsze
taka-sobie-ja
Sro Lut 25, 2009 2:29 pm
no qetesh przeciez napisala, ze chca to zrobic w formie mapy, wiec pewnie bedzie mapa z podzialem na wojewodztwa. jak klikniesz na wojewodztwo, otworzy sie lista miast i tam juz spis ginow. proste :).
alex24
Pią Mar 13, 2009 6:34 pm
hehe to nie jest ankieta do wypełnienia ;-)
taka-sobie-ja
Pon Mar 16, 2009 10:10 am
no co zrobisz, alex? niektorzy nie potrafia czytac ze zrozumieniem :)...


Podobne tematy: