czess
Pon Mar 15, 2010 5:33 pm
Sytuacja jest nastepujaca, 3 plasterek (ostatni przed okresem) wszystko bylo ok, ale przy ubieraniu sie zostal zachaczony i sie odkleil, bylo to w SOBOTE. Prawidlowo mial byc naklejony jeszcze 1 dzien dluzej czyli do NIEDZIELI. Nowego plastra juz nie chcielismy przyklejac bo szkoda nam bylo jednego plastra na praktycznie mniej niz 24 godziny.

Po tej sytuacji okres wystapil normalnie tak jak zawsze w czwartki.
Ale przegapilismy jeszcze jeden dzien mianowicie nowy plaster czyli pierwszy po okresie mial byc naklejony teraz w niedziele czyli po tygodniowej przerwie a zostal naklejony dzien pozniej czyli dzis w poniedzialek. Mamy wiec praktycznie od tamtej soboty prawie 9 dni bez plastra - jak to teraz widzicie? Rzecz jasna dodatkowy srodek antykoncepcyjny np prezerwatywy trzeba stosowac, ale chodzi mi jak bardzo przez takie cos zostala naruszona ciaglosc dzialania tzn ile teraz ma minac czasu zanim znow sie unormuje sytuacja i bedzie mozna odstawic drugi srodek i bazowac tylko na plastrach?

pozdr.
Kajak
Pon Mar 15, 2010 6:01 pm
ulotka. 7 dni z dodatkowym zabezpieczeniem, stosunki jesli byly w przerwie - nie są zabezpieczone, wiec test sikany 18-21 dni od ostatniego z przerwy.
alex24
Pon Mar 15, 2010 6:05 pm
Jeżeli spóźniłaś się z przyklejeniem plastra to również wszystkie stosunki z przerwy są niezabezpieczone, a dodatkowe metody obowiązują cię przez 7 dni. A przed następnym cyklem z plastrami zrób test ciążowy, zwłaszcza gdyby krwawienie w przerwie się nie pojawiło.
czess
Pon Mar 15, 2010 6:42 pm
Kochalismy sie we wtorek z koncem w niej. Czyli w sobote zostal zerwany plasterek (mial byc w niedziele) my kochalismy sie we wtorek. Okres natomiast wystapil prawidlowo w czwartek tak jak zawsze. Pozniej w piatek ponowne zblizenie ale z finalem juz poza.
alex24
Pon Mar 15, 2010 8:23 pm
Skoro kochaliście się jeszcze przed krwawieniem to szanse na ciąże się zmniejszają, ale nie są zerowe, weź do ręki ulotkę i tam jest wyraźnie iż w takim przypadku istnieje ryzyko ciąży, dlatego zróbcie test w odpowiednim czasie, żeby potem nie było.


Podobne tem