1 tabletka - biegunka.. PILNE

Kategoria: Antykoncepcja hormonalna1 tabletka



Ines
Wto Paź 18, 2005 10:52 pm
O 18:00 wzielam pierwsza tabletke (po 7-dniowej przerwie) z opakowania - Harmonet. Okolo godziny 19:20 mialam biegunke. Harmonet wchłania się przez 3-4 godziny -czyli mogł nie zostać wchłonięty tylko wydalony z organizmu. 

Czy powinnam wziasc kolejna tabletke jak najszybciej? Czy ktoś wie co zrobić w tej sytuacji? A co się dzieje jeśli się wchłonie i drugą tabletke wezmie się niepotrzebie ?
Myszka
Sro Paź 19, 2005 3:15 pm
Miałaś biegunkę, czy po prostu jeden "luźniejszy" stolec???? Bo jeśli była to biegunka to w Twoim przypadku nalezało wziąć od razu po tym pigułkę, jesli luźniejszy stolec, to wszystko jest ok, i nie trzaba brać kolejnej tabletki
Ines
Sro Paź 19, 2005 5:22 pm
Niestety wzielam kolejna pigulke jeszcze wczoraj. Poszłam do mojej ginekolog dzisiaj, powiedziała ze źle zrobiłam. Tabletka na pewno się wchłonęła, niepotrzebnie brałam kolejną, teraz przez cały miesiąc mam "uważać". :-( Niestety biegunka i wymioty to nie to samo, po biegunce nie trzeba brać kolejnej tabletki..
mrau
Sro Paź 19, 2005 11:27 pm
wg ulotek informacyjnych trzeba...
MOOnika
Nie Kwi 22, 2007 8:01 pm
A ja sie tak przykleję do tego tematu. W ulotce jest napisane, że jeśli w ciągu 4 godzin od wzięcia tabletki wystąpi biegunka, należy postępować tak jak w przypadku pominięcia tabletki. Czy zasada ta dotyczy również zwykłego, pojedynczego, regularnego stolca? Przepraszam za bezpośredniość, ale ta sprawa nurtuje mnie już od jakiegos czasu...
PchłaSzachrajka
Nie Kwi 22, 2007 8:03 pm
Oczywiście, że nie. Biegunka to biegunka, oznacza jakiś stan zaburzony w układzie pokarmowym, a stolec to jak najbardziej prawidłowa rzecz i nie ma się czym przejmać.
MOOnika
Nie Kwi 22, 2007 8:06 pm
Więc nie ma opcji, że jeśli oddam zwykły stolec np. godzinę od wzięcia tabletki to wówczas ona się nie wchłonie? Jeszcze raz przepraszam za tak bezpośrednie pytanie..
PchłaSzachrajka
Nie Kwi 22, 2007 8:08 pm
Nie. Stolec to normalna rzecz, prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Biegunka jest niebezpieczna, ponieważ sugeruje nieprawdidłowe funkcjonowanie.
MOOnika
Nie Kwi 22, 2007 8:11 pm
Ok, dziękuję bardzo :)
kaja22
Pon Kwi 23, 2007 4:31 pm
 	  			  
Niestety wzielam kolejna pigulke jeszcze wczoraj. Poszłam do mojej ginekolog dzisiaj, powiedziała ze źle zrobiłam. Tabletka na pewno się wchłonęła, niepotrzebnie brałam kolejną, teraz przez cały miesiąc mam "uważać". :-( Niestety biegunka i wymioty to nie to samo, po biegunce nie trzeba brać kolejnej tabletki..


dziwne w ulotkach jest inaczej napisane....a czemu masz uważać przez cały miesiąc???
ankha
Pon Kwi 23, 2007 8:00 pm
ja tez biore hormonet i w ulotce jest napisane,ze biegunka i wymioty moga obnizyc skutecznosc,ale tylko przy wymiotach ulotka nakazuje polkniecie dodatkowej tabletki.ja sama mam czasami problem z biegunka i chcialam sie dowiedziec co dokladnie ta ginekolog powiedziala na temat Twojego problemu.dzieki za odpisanie:)


Podobne tematy: