Samsung SBH-500 - pęknięty pałąk

Kategoria: AkcesoriaSamsung SBH-500siersciaty
2009-07-06, 23:59
Zakupiłem trochę ponad miesiąc temu słuchawki BT Samsung SBH-500 (swoją drogą: stoją po 109zł! w kerfurze, gwarancja pół roku - standard)

Używałem ich dość intensywnie (kilka godzin dziennie, jezdzilem w nich na rowerze, ale nigdy na nich nie siadałem/nie kładłem sie z nimi na uszach/nie rzucałem).

Parę dni temu wchodzę do domu, zdejmuję słuchawki z głowy i...czuję że prawa słuchawka (głośnik) zostaje mi w ręce. Pałąk pękł prawie przy samym uchu .
Wiem, że ktoś na forum miał podobny problem, ale nie mogę tego znaleźć (więc może jest to dość częsty przypadek, wada fabryczna?).

Zastanawiam się, czy jest sens zgłaszać to na gwarancję, czy od razu naprawiać samemu?
Jak to w ogole naprawić?
janek109
2009-07-07, 07:15
Możesz spróbować zgłosić na gwarancję, ponieważ jeśli nie pękły z Twojej winy to powinni Ci uznać gwarancje. Jak naprawisz je samemu to masz po gwarancji.


Jak oddasz na gwarancji to oni Ci powiedzą ile ewentualnie będzie kosztować naprawa.
siersciaty
2009-08-12, 23:58
No cóż, sprawa się ruszyła:


Oddałem słuchawki do serwisu, czekałem miesiąc na odpowiedź, wróciły z opinią: odmowa naprawy

Stwierdziłem, że nie będę się z nimi kłócił (zresztą nie ma za bardzo z kim - oddałem do serwisu w łodzi, a okazało się, że oni i tak wysyłają to gdzieś dalej do bazy, a przecież nie ochrzanię kobitki która mi wydaje słuchawki, bo ona jedynie taką ma pracę, naprawą sie nie zajmuje)

W każdym razie postanowiłem naprawić je we własnym zakresie - wykorzystując pałąk z moich nieśmiertelnych TDK NP-100 i oczywiście niezastąpione narzędzie w warsztacie każdego faceta - czarną taśmę izolacyjną. O dziwo pałąk o coś się zaczepia tak, że nie ma potrzeby wiercić w nim otworów, żeby go przykręcać, wystarczy skręcić słuchawki i się trzyma elegancko. Taśmą przykleiłem kabel do brzegu pałąką (nie dało się go upchnąć wewnątrz) i okleiłem cały pałąk (żeby wszystko było jednolicie czarne). Naprawa zajęła mi 15 minut, a dodatkowo pałąk od TDK jest bardziej elastyczny.
robbinhood
2009-08-13, 01:15
nie zauwazylem tego tematu. mam ten sam model sluchawek i identyczny problem. pekl mi palak okolo 0,5-0,7 cm od miejsca polaczenia ich ze sluchawka. mam inne sluchaawki (mniej wygodne) i ich w tej chwili uzywam. jednak widze ze nie ma co wysylac do serwisu.


zeby nie bylo offtopa, to pokusze sie o stwierdzenie ze jednak jest to wada fabryczna. najprawdopodobniej jest to spowodowane slaba jakoscia materialu z ktorego zrobiony jest palak, lub jego charakterystycznym ksztaltem (w przekroju przypomina to litere U)
Gamer
2009-08-13, 23:20
Posiadam takie same słuchawki i muszę przyznać, że mój model jest bardzo wytrzymały. Wiele na mojej głowie przeszły, od deszczu, po gruby śnieg, po uderzenia, szarpnięcia. Z czystym sumieniem stwierdzam, że na wydane 150zł lepszych słuchawek nie bym znalazł. Dodatkowo, ładnie komponują się z Omnia, bo oba urządzenia są od Samsunga   .
siersciaty
2009-08-26, 13:56
Gdyby nie to, że w razie uznania tego jako wady konstrukcyjnej i tak daliby ten sam pałąk, to pofatygowałbym się i zebrał kilka osób, które mają ten sam problem. Ten paląk w tym miejscu jest bardzo cienki i bardzo kruchy. Robbinhood - mogę ci pomóc w naprawie jak chcesz, jedyna wada jest taka, że trochę gorzej słuchawki przylegają do uszu.
robbinhood
2009-08-26, 21:23
 	  			  
Robbinhood - mogę ci pomóc w naprawie jak chcesz, jedyna wada jest taka, że trochę gorzej słuchawki przylegają do uszu.jak narazie mam sklejone tasma i nie narzekam. ogolnie malo kiedy ich uzywam obecnie, czasami wieczorem jak nie jestem niczym zajety.


Podobne tematy: