Dokupienie drugiego samca :)

Kategoria: Łączenie i oswajanie szynszyliDzindziel
2010-05-09, 21:55
Witam. Posiadam już jednego szynszyla 1 rok i 3 miesiące. Dokładnie przeżył już 1,5 roku. Niestety ale widzę, że po prostu nudzi mu się. Co dzień wypuszczam go o 20 i z chęcią biega tak 45 min. Następnie idzie w kąt. Zwykle staram się znaleźć czas i posiedzieć z nim trochę. Niestety on zna już wszystkie miejsca    więc pobiega i idzie spać   Dopiero przed 23 wraca do domu.


Co myśliscie o dokupieniu mu kolegi ? Myślę, że będzie zadowolony Klatkę mam dużą, wystarczającą na dwa szyle. W tym temacie znajduje się moja klatka. Przy okazji może napiszecie co dodać. I czy nie lepiej jak jest pusta gdzie mogą sobie poskakać ?

Podsumowując, w jakim wieku najlepiej dokupić drugiego szynszyla ? Czy nie powinno być problemów z oswajaniem ? Przewiduję to tak, że jutro przyniosę szynszyla, pomieszka on w osobnej klatce ale tak aby się widziały 2-3 dni i dopiero na wybieg. Jednak nie wiem czy dodać mu domek ? Będzie to dla niego schronienie ale może spowodować, że spowolni to cały proces... co o tym myślicie ? Następnie już podczas wybiegu postaram sie ich zapoznać W razie walk zostawić, dopiero jeśli poleję się krew- oddzielić.

Z góry dziękuje za pomoc i rady
Myszka
2010-05-09, 22:36
Bardzo dużo zostało już na forum napisane nie potrzebnie zakładasz nowy temat pierwsze może zapoznaj się z informacjami tu:

http://szynszyla.org/viewtopic.php?t=1582
http://szynszyla.org/viewtopic.php?t=2382
http://szynszyla.org/viewtopic.php?t=1290
A w razie wątpliwości zadaj pytania!

W klatce dorobiłabym jeszcze kilka półeczek tylko szerszych niż te, które są teraz, "most" z gałązek np brzozy.
Szyszka im młodsza(4-5 miesięcy) tym powinno być łatwiej połączyć! Weź też pod uwagę zachowanie swoje szyszki np jeżeli jest charakterna to lepiej dokupić drugą spokojniejszą itd! Chociaż nie zawsze charakter decyduję o udanym łączeniu!
nika558
2010-05-10, 01:37
Tak o tym już pisano  ale odnośnie wybiegu to moja szylka o tej porze jest średnio aktywna na wybiegu, ok.23,24 i później wtedy szaleje  nie sugeruję abyś zarywał noce  albo po prostu szylka po tych 45 min trochę się zmęczy, poodpoczywa.
Dzindziel
2010-05-10, 07:11
W takim razie biorę się za lekturę   W razie jakichkolwiek pytań zedytuję posta i zapytam. Dziękuje za pomoc


Podobne tematy: